Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-13-2019, 10:37
EwaS EwaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podając do tematu przykłady konkretnych programów to bardzo lubię BBC News ze stricte anglojęzycznych programów, polskie wiadomości w angielskiej wersji językowej można obejrzeć koło 24.00 na TVN 24- jako takie porównanie między słyszanymi w ciągu dnia wiadomościami ze świata polityki, kultury i takim porównaniem ich w wersji anglojęzycznej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-14-2019, 13:29
kamil94 kamil94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam program Jamesa Kimmela. Prowadzi on talk-show na antenie ABC. Sposób prowadzenia rozmowy jest dość merytoryczny. Z racji że program jest nadawany w USA, często w programie występują aktualne gwiazdu kina czy branży muzycznej. Polecam ponieważ można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy aktorów, muzyków oraz innych osób związanych z szeroko pojętym show-biznesem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-28-2019, 15:22
anetanet anetanet jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oglądając filmy i seriale w oryginale czy z napisami, zdecydowanie poszerzamy słownictwo i ćwiczymy rozumienie ze słuchu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-17-2019, 17:56
ANITA7789 ANITA7789 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Każdy kontakt z językiem coś nam daje, oglądanie seriali może być świetnym sposobem na naukę akcentu i osłuchanie się z językiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2019, 18:43
Toroteija Toroteija jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że oglądanie interesujących nas filmów i seriali w języku obcym to świetna metoda na poszerzanie słownictwa, które poznajemy w kontekście, przez co łatwiej później wprowadzić te nowo poznane słówka czy nawet całe zwroty do codziennego użytku. Bardzo pomagają w tym napisy w tym samym języku, w którym mówią aktorzy; dzięki temu łatwiej uniknąć błędów spowodowanych przesłyszeniem się, przeinaczeniem danego słowa i w konsekwencji zapamiętaniem go w niewłaściwej formie.
Sama często oglądam ulubione filmy i seriale w językach obcych, jednak zauważyłam, że ciężko mi się skupić na warstwie językowej, jeżeli wcześniej nie widziałam danego odcinka – fabuła za bardzo odwraca moją uwagę od tego, jakie słówka czy konstrukcje gramatyczne występują w wypowiedziach postaci, dlatego wolę oglądać w języku obcym to, co znam, co już kiedyś wcześniej widziałam. Bardzo polecam wspomniane już wcześniej w dyskusji oglądanie tego samego filmu lub odcinka serialu po kilka razy, bo z każdym seansem wyłapuje się więcej ciekawych słówek i zwrotów, a znając już dobrze przebieg wydarzeń można się w całości skoncentrować na języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2019, 11:26
kamila0503 kamila0503 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To świetny sposób na osłuchanie się z danym jezykiem i na wyłapanie nowych słówek czy zwrotów, a jak jeszcze robimy to z przyjemnością i z nieprzymuszonej woli, to wszystko lepiej zapamiętujemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2019, 16:32
jackflay jackflay jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

seriale po angielsku:
"My Name is Earl" - dużo dialogów, codziennych prostych zwrotów
"Derek" - niszowy brytyjski, porusza poważniejszą tematykę i jest tam więcej trudniejszych zwrotów
"Breaking Bad" - popularny kilka lat temu, teraz łatwo znajdziesz w internecie, oprócz codziennych dialogów jest trochę teortyzmów z zakresu podstawowej chemii
"Penny Dreadful" - horrorowy serial mniej popularny niż "AHS", ale bardzo bogaty w dialogi i dlatego warto oglądać po angielsku.

Polecam te 4 seriale do praktycznej nauki, oglądaj głośno, zapisuj sobie zwroty, powtarzaj je na głos. To pomaga. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-14-2019, 13:09
UrszulaP UrszulaP jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam BBC Lifestyle, mają tam sporo programów odnoszących się do tematyki związanej ze zdrowiem - medycznej, dietetycznej, psychologicznej etc. Tak oto, w lekki sposób poznajemy terminy specjalistyczne. Dziś chociażby, 19:55 - 20:55 Najzdrowsza dieta świata (The World's Best Diet). Najlepiej wg. mnie wyłączyć w ustawieniach tv język polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-14-2019, 22:41
adutka96 adutka96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja natomiast zauważyłam sporą poprawę podczas czytania napisów w językach oryginalnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2019, 22:31
magdaang magdaang jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Film filmowi nierówny, tak samo jak oglądanie oglądaniu nierówne. Można robic to biernie i nie zapamiętać ani słówka albo aktywnie, ucząc się efetkywnie. Ucząc się hiszpańskiego oglądałam "El Barco" zapisując nowe wyrażenia i słówka, a później powtarzając je. W przypadku hiszpańskich seriali i telenoweli słówka i wyrażenia często się powtarzają, więc łatwo je zapamiętać, a do tego szybko widać progres. Warto oglądać filmy bez napisów, a potem z napisami oryginalnymi, a na samym końcu bez napisów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.