Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-09-2019, 10:30
CarolinaS CarolinaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja się uczę hiszpańskiego od 4 lat (w tym 3 lata filologii iberyjskiej) i obecnie mój poziom to C1/C2, w międzyczasie przez rok prawie mieszkałam w Hiszpanii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2019, 22:27
beattta beattta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zaczęłam uczyć się angielskiego około 16 lat temu i oceniam swój poziom na zaawansowany, chociaż przyznam szczerze, że nie jestem do końca zadowolona z moich umiejętności. Za to norweskiego uczę się 3. rok i mój poziom to średnio zaawansowany. Inne języki niestety na razie porzuciłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2019, 23:43
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaczęłam uczyć się języka niemieckiego jakieś 2,5 roku temu i jak na razie jest gdzieś na poziome B1/B2. Myślę, że nie jest najgorzej porównując do języka angielskiego, którego uczę się już od 12 lat i jest na poziomie C1.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-11-2019, 07:43
apazurkiewicz apazurkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielski miałam od przedszkola, ale tak samo jak z językiem niemieckim, mało mnie on interesował, nie planowałam nic z tym językiem w przyszłości robić i zaliczałam go zawsze na marne 3 aż do końca gimnazjum. Potem przyszło liceum i trzeba było myśleć o tym co będzie się robić na studiach. Na szczęście znalazłam nowe hobby, którym były gry komputerowe i zdeterminowana aby grać w nie w oryginalnym języku (angielskim) zaczęłam chodzić do prywatnej szkoły językowej i po 3 latach zaliczyłam maturę na 100%. Na filologii angielskiej siedzę już łącznie 5 rok, ale mimo to nadal czuję się jakbym miała jeszcze dużo do nauki, gdyż od czasu do czasu wychodzą na światło dzienne moje problemy związane z brakiem wiedzy o podstawowych rzeczach, które przerabiane były w szkole podstawowej. Oceniłabym moją wiedzę na taką, którą posiada 14 letni native speaker, gdyż miałam z takowymi do czynienia i bez problemu mogliśmy się dogadać, a słownictwo które używaliśmy było na takim samym poziomie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-16-2019, 14:35
natalia002 natalia002 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja po 3 latach nauki języka włoskiego w liceum (B1/B2) czułam się swobodniej w posługiwaniu się nim, niż po nauce języka angielskiego od samej podstawowki...Myślę, że dużo rolę odgrywa motywacja do nauki i podejście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-25-2019, 00:56
dmaria dmaria jest offline
Kumotr

Miejscowość: Rzeszów
Domyślnie

Uczę się serbskiego i chorwackiego od 6 lat i mój aktualny poziom to C1, lecz przyznaję, że pasję do tych języków odkryłam dopiero 2 lata temu i w tym stosunkowo krótkim czasie poziom ich znajomości podskoczył o 2 oczka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2019, 08:51
Ewela20 Ewela20 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W zajęciach z języka niemieckiego uczestniczyłam 9 lat, jednak intensywnie zaczęłam uczyć się dopiero 2 lata temu, rozpoczynając studia filologiczne. Cieszy mnie, że w ciągu tych dwóch lat zrobiłam znacznie większy postęp i zgadzam się z opiniami, że motywacja jest w tym przypadku kluczowa. Oceniłabym swój poziom na B1, jednak pozostawia on wiele do życzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-11-2019, 20:16
maszka333 maszka333 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mysle ze nauka jezyka moze trwac cale zycie i nigdy nie bedzie mozna powiedziec ze calkowicie sie go opanowalo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-12-2019, 14:55
yodde yodde jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielskiego zaczęłam uczyć się dopiero w gimnazjum. Wtedy natchnęło mnie, że jednak nauka języków może być miła i przyjemna. Zaczęłam chodzić na dodatkowe zajęcia i we własnym zakresie poszerzać słownictwo. Dzisiaj swój poziom mogę określić, jako advanced. Pasja ta popchnęła mnie w stronę neofilologii i tak właśnie jestem na czwartym roku arabistyki, douczając się hiszpańskiego Z arabskim swoją przygodę zaczęłam dopiero na studiach i swój poziom mogę określić, jako upper-intermediate, natomiast hiszpański to dopiero same początki. Jeszcze długa droga przede mną )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-11-2019, 17:48
adutka96 adutka96 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W moim przypadku języka angielskiego uczę się od pierwszej klasy podstawówki, czyli już 16 lat, a swój poziom oceniam na advanced. Niestety różne czynniki powodowały, że przez pewien czas nie miałam żadnej praktycznie styczności z tym językiem, a i chęci i motywacja do samokształcenia była zerowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.