Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-09-2018, 07:32
Mashira Mashira jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem najlepiej wyjechać i od razu zapisać się na intensywny kurs nauki. Moja koleżanka nie znała tego języka w ogóle. Dzięki kursowi już po kilku miesiącach potrafiła się porozumieć, a po ukończeniu całości (2 lata), mówiła już dość biegle. Dobrze odnalazła się w nowym kraju.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2018, 22:55
Lemurek84 Lemurek84 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem w podobnej sytuacji. Próbuję nauczyć się niemieckiego już od dłuższego czasu. Dopiero opłacony z góry roczny kurs mnie prawdziwie zmobilizował i ''przymusił'' do pracy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2018, 16:54
ka555 ka555 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno wyjazd za granicę jest dobrym pomysłem - to najlepszy sposób, by osłuchać się z językiem i nauczyć poprawnej wymowy. Poza tym warto spróbować częstych korepetycji i intensywnego kursu językowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-30-2019, 20:07
Sylwia9191 Sylwia9191 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Po prostu, moim zdaniem, tzreba zakuwać. Książka do gramatyki, jakiś słownik tematyczny, bo można działami opanować słówka, na youtube np na start jakieś bajki dla dzieci , bo są proste, potem coraz trudniejsze rzeczy, są np wiadomości z napisami niemieckimi. Można też czytać książki- w empiku jest seria taka z przetłumaczonymi najtrudniejszymi słówkami. I do mówienia to bym znalazła native speakera.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-22-2019, 13:30
JuliaSypek JuliaSypek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam kanał na youtubie "Easy German", w którym prowadzący rozmawiają z przechodniami na różne tematy. Są tam też napisy po niemiecku i tłumaczenie angielskie. Myślę że w ten sposób można poznać wiele słówek i codziennych wyrażeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2019, 13:17
miki789 miki789 jest offline
Kumotr

Domyślnie Nauka języka niemieckiego online

Na słownictwie, naturalnym niemieckim skupia się zalewskitomasz.pl. Zawsze mnie właśnie odpychała gramatyka, a tutaj masz metodę swobodnej komunikacji. Nastawienie na to, żeby się otworzyć, zacząć w końcu mówić, żeby pozytywne nawyki zbudować. Zajęcia Skype bardzo dobrze prowadzone uważam. Grupy niewielkie, a dla każdej osoby lektor poświęca naprawdę dużo czasu. Zna uczniów, jest w stanie sporo podpowiedzieć. Solidny kurs.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2019, 16:51
astaroth55 astaroth55 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A czy może ktoś polecić prostą baję albo serial niemiecki, tak aby się "osłuchać" z językiem. Bardzo chciałabym się go nauczyć albo pomimo treningu w gramatyce i słówkach nadal mówienie nie jest dla mnie łatwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2019, 14:57
jenadto jenadto jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mi nauka niemieckiego szła najlepiej kiedy czytałem artykuły i rozmawiałem na tematy, które mnie interesowały. To co bardziej istotne lepiej się zapamiętuje. I do tego nauka staje się przyjemna. Spróbujcie wyszukiwać materiały do nauki według zainteresowań.

Polecam podcasty radia Deutschlandfunk Kultur.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-29-2019, 15:51
Martinar Martinar jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wyjazd jest świetnym pomysłem. Czy do pracy, czy na kurs...
A jeszcze w kraju warto porozmawiać z nativem, no i oglądać seriale po niemiecku żeby się osłuchać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.