Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-16-2016, 11:13
jbarcik jbarcik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla damskiej części forum chętnie polecę naukę języka przez gry z serii The Sims- można wybrac ang brytyjski bądź amerykański- świetnie utrwala słownictwo z zakresu uzycia codziennego. Oczywiście to dla mniej zaawansowanych językowo
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-17-2016, 08:00
michalsiwkowski's Avatar
michalsiwkowski michalsiwkowski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedy sam uczęszczałem do szkoły, języka angielskiego nie było w programie nauczania. Nauczyłem się go przez granie w gry "opisowe", takie jak np. Baldur's Gate czy Fallout i to w takim stopniu, że dzisiaj jestem nauczycielem i tłumaczem tego języka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-17-2016, 17:43
Chupacabra Chupacabra jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę że gry mogą być dobrym "dodatkiem" do nauki słówek, jednak osobiście wolałabym tradycyjny kurs. Dużo mogą dać gry online z możliwością komunikacji z obcokrajowcami przez mikrofon - jest to opcja polepszenia wymowy i przełamania bariery i strachu przed mówieniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-04-2016, 01:31
WronaA WronaA jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie The Sims

Jak byłam mała to grałam często w The Sims, mama poleciła mi zmienić język gry na angielski i był to strzał w dziesiątkę! Godziny przed komputerem jednak nie poszły na marne. Tak jak wspomniano wcześniej, gra świetnie utrwala słownictwo z zakresu użycia codziennego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-17-2016, 17:27
KasiaKubiak KasiaKubiak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mój przyjaciel nauczył się języka angielskiego grając w gry komputerowe i interesując się ogólnie informatyką. I muszę powiedzieć, że naprawdę świetnie sobie daje radę. Na pewno nie jest to angielski wysokich lotów, ale do komunikowania się z innymi na pewno wystarczy. Wszystko zależy od tego, jakie to gry komputerowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-24-2016, 22:56
SirArcadin SirArcadin jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Bełchatów
Domyślnie

Moim zdaniem kursów językowych to raczej to nie zastąpi. Grałem kiedyś w taką grę sieciową jak World of Warcraft, bardzo wciągająca jest no i trzeba sobie po angielsku tam radzić. Można podłapać trochę angielskiego dzięki takiej grze, bo mapka stworzona do tej gry przedstawia naprawdę ogromny świat, więc jest tam wielu ludzi z całego świata, z którymi można się komunikować, czasem nawet komunikacja z innymi graczami jest niezbędna, by sobie radzić jakoś w grze. To tak jakby wymusza na graczu używanie tego języka no i to procentuje po pewnym czasie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.