Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-22-2018, 10:52
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Chiny kontynentalne czy Tajwan?

Czy ktoś z Was ma doświadczenia zarówno z Chin kontynentalnych jak i z Tajwanu? Spędziłam miesiąc w ChRL i szczerze mówiąc wróciłam bardzo zniechęcona do kolejnych podróży. Za to słyszałam od dosłownie paru osób podobną opinię, natomiast bardzo chwalą sobie Tajwan. Pytanie: czy rzeczywiście tak jest?

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-19-2018 o 19:10. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-29-2018, 05:22
machajek machajek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że nie warto się ograniczać jedynie do kontynentu czy Tajwanu, mnie osobiście bardzo zresztą ciekawią wszystkie różnice, które w ciągu wielu lat rozbicia zdążyły się wytworzyć na Tajwanie względem kontynentu.
Z tego co do tej pory widziałem i czytałem, wynika, że kultura Tajwanu, a przez to sami Tajwańczycy, jest nieco bliższa naszej niż kontynentalna, zapewne przez duże wpływy ze strony USA, toteż komuś, kto się tam wybiera, może łatwiej będzie się odnaleźć. Chociaż kraj ten nadal wyrósł przecież na tradycyjnej kulturze chińskiej, więc połączenie Zachód-Chiny na pewno stworzyło tam wiele ciekawych zjawisk.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-19-2018 o 19:12. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-30-2018, 10:59
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też mi się tak wydaje, ciekawe jak to rzeczywiście się uformowało, muszę pojechać i sprawdzić w praktyce
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-06-2018, 09:44
kost kost jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Byłam i tu i tu. Chiny nie są dla wszystkich, ale można tu dobrze żyć. Chciałam też zaznaczyć, że co innego podróżować, a co innego mieszkać tutaj jakiś czas. Ponadto zależy też od tego, jakie miasto się wybierze. Wszystkie osoby, które mieszkały w Chengdu, a pytałam o opinie, byli zadowoleni i ja też sobie chwalę to miasto. Nie ma tutaj za wiele atrakcji turystycznych, ale jest idealne do mieszkania. Jest tanio, jedzenie pyszne, ludzie są mili, ale nie patrzą się na obcokrajowców jak na kuriozum. Nie bez powodu przyjeżdża tu dość dużo Polaków. W innych miastach tez dobrze się żyję, ale już w tych mniej odwiedzanych przez turystów potrafi się naprzykrzać zbyt duże zainteresowanie naszą osobą ze strony Chińczyków. Co do Tajwanu, to też znam ludzi co bardzo chwalą, zwłaszcza Tajpej. Na pewno jest to miejsce przeznaczone dla osób, które przerasta nieco "dzikość" Chin. Tajwańczycy są bardzo mili, ustawiają się w kolejce po wszystko, za wszystko dziękują i nie siadają nigdy na miejscu dla starszych w metrze. Tajpej jest do tego bardzo ładnym miastem. Ciężko powiedzieć jednak, co dla kogo byłoby lepsze. Ja sama lubię oba miejsca, ale Chiny mają swój urok i skradły moje serce. Potrafią zmęczyć, ale chętnie się tam wraca. Myślę, ze jeżeli ktoś ma okazje wyjechania, to powinien z niej skorzystać.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-19-2018 o 19:14. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-06-2019, 20:50
Yuri Yuri jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dla mnie do gustu bardziej przypadł Tajwan. Ludzie tam mają jakby trochę inną mentalność. Jedzenie pyszne, przyroda i miasta piękne (jak dla mnie w szczególności Tajpej i Tainan na południu). Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale na Tajwanie czuć oczywiście większą swobodę i rzeczywiście można trochę mocniej odczuć wpływ kultury Zachodu, więc tak jak to zostało napisane w poprzednich komentarzach, dla obcokrajowców może tam być łatwiej się odnaleźć, przynajmniej na początku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2019, 01:40
Lukasz Lukasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też uwazam, że dla obcokrajowca Tajwam będzie bardziej przyjazny - również z tego względu, że będzie działał nam facebook i nie będziemy musieli na każdym kroku płacić wechatem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2019, 23:45
nuotian nuotian jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nigdy nie byłam w Chinach, co jest grzechem, bo każdy szanujący się miłośnik chińskiego powinien moim zdaniem "zaliczyć" główne punkty na Kontynencie Za to byłam na Tajwanie i bardzo mnie ujął. Słyszałam, że Tajwańczycy są dużo bardziej przyjaźni, kulturalni i milsi w obyciu niż Chińczycy. Poza tym wiem, że dużo łatwiej o dostępność takich towarów jak np. kawa Uwielbiam Tajwan, jest mały, więc da się go zwiedzić bardzo szczegółowo, jest bardzo malowniczy i mieszkają na nim Aborygeni Tajwańscy, których koniecznie musicie odwiedzić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2019, 00:58
idxx idxx jest offline
Kumotr

Domyślnie

Osobiście byłam dwa razy na Tajwanie, na kontynencie ani razu i kompletnie mnie tam nie ciągnie. To znaczy jako destynacja w podróży, na jakieś 2 tygodnie - jak najbardziej, ale dłużej bym tam zostać nie chciała. Za to w przyszłym roku wybieram się po raz kolejny na Tajwan Podpisuję się pod tym, co pisała reszta - poza tym, że Tajwańczycy są bardzo przyjaźni i mają inną mentalność, to miejsce to moim zdaniem ma zdecydowanie więcej plusów jeśli chodzi o życie, niż Chiny. Także nie zniechęcaj się!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-09-2019, 06:39
paulinatryc paulinatryc jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na Tajwanie nie byłam, jeszcze. Może w przyszłości się to zmieni. Obecnie jestem w Chinach i mogę stwierdzić, że to na pewno nie jest miejsce dla każdego. Pomijając wieczny tłum, co jest raczej oczywiste przy takiej liczbie ludzi, to Chiny potrafią męczyć. Nie są takie kolorowe jak się mówi. Nie dbają o środowisko, co niestety widać na każdym kroku. Na pobyt tymczasowy, jak najbardziej, aby bliżej poznać kulturę i język. Ale strzelam, że Tajwan byłby lepszym wyborem na dłuższy czas.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.