Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-08-2018, 22:26
Filomena Filomena jest offline
Kumotr

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Z własnego doświadczenia wiem, że dobrze jest znać przynajmniej kilka podstawowych słów w języku kraju który się odwiedza. A co do reszty - warto uwierzyć w moc komunikacji niewerbalnej W większości przypadków, szczególnie w turystycznych miejscowościach, można liczyć na przychylność spotykanych ludzi i ich determinację, żeby się dogadać, nawet jeśli nie mówimy w tym samym języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2018, 11:49
pantofel102 pantofel102 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W czasie swoich podróży głównie do Hiszpanii spotkałam wielokrotnie ludzi, którzy w języku miejscowym nie mówili a dogadywali się nad wyraz sprawnie, co podziwiam, gdyż w moim przypadku mimo znajomości języka ciężko przychodzi mi komunikacja z Hiszpanami. Faktem jest jednak, że bardzo często otwartość i zaradność życiowa, plus znajomość podstawowych wyrażeń potrafią zdziałać więcej w kontaktach międzykulturowych niż wyszukane słownictwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2018, 15:33
agapoc agapoc jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najlepiej nauczyć się kilkunastu podstawowych słów w danym języku (najpotrzebniejszych w życiu turysty, np. lotnisko, autobus, bilet, jeść, pić) i rzucać hasłami. Jakoś powinniśmy sobie poradzić, choć przyznam, że sama nie miałam nigdy podobnrgo doświadczenia. Jedno jest pewne - to musi być meega stresujące, jak nikt wokoło Cię nie rozumie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2018, 20:17
Oriana Oriana jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Bez angielskiego bez problemu da się pojechać na wschód. Na Litwie w prawie wszystkich turystycznych miejscach ludzie mówią po polsku prędzej niż po angielsku, aż głupio trochę. Ale w ogóle, tam gdzie dużo Polaków, tam da się trochę dogadać po polsku, trochę gestami. Np. w Grecji w miasteczkach wypoczynkowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-29-2018, 15:01
karpik90's Avatar
karpik90 karpik90 jest offline
Kumotr

Domyślnie

A może właśnie Kikkino Nero w Grecji? Tu organizują wakacje w Grecji dla studentów [url]https://student.travel.pl/wyjazd-grecja-kokkino-lato-2018[/url] Nawet nie jest jakoś bardzo drogo
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2018, 13:18
filip970622 filip970622 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W Hiszpanii byłem pewny że będę w stanie choć trochę porozumieć się po angielsku z miejscowymi ale to był błąd. Na początku trochę się speszyłem ale potem strach przeszedł, bo ten pobyt mi pokazał, że da się bez problemu porozumieć w prostych kwestiach nawet jeżeli dwie osoby nie mają wspólnego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2018, 15:06
Annnie Annnie jest offline
Starszy Kumotr

Smile

Moja babcia podróżuję za granicę przynajmniej raz w roku, chociaż jej znajomośc angielskiego jest raczej znikoma. Radzi sobie świetnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2018, 12:05
fewelina fewelina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bez znajomości angielskiego z pewnością można wyjechać wszędzie, jeżeli jedziemy z biurem podróży i jesteśmy pod opieką rezydenta.
Natomiast taki samodzielny wyjazd... Przydałaby się choć podstawowa znajomość języka kraju, do którego się wybieramy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2018, 13:18
IrishCitizen2018 IrishCitizen2018 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Nowogrodziec
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez laurajoanna Pokaż post
Jeszcze nigdy nie pojechałam na wakacje do krajów, których język nie znam, ale zastanawiam się...jak można radzić sobie w krajach, gdzi ludzie nie mówią w ogóle po angielsku?
Jak zachowywać sie w życiu codziennym?
Ja mam na to kilka rad: (1) pozytywne nastawienie, otwartość na ludzi, śmiałość, uśmiech (2) żywe używanie języka niewerbalnego: mimika twarzy, gesty (3) przynajmniej minimalne przygotowanie pod względem języka kraju podróży: rozmówki, słownik na telefonie, dobry przewodnik po danym kraju.

Ciekawą opcją na początek mogą być podróże po krajach słowiańskich (np. Chorwacja) ze względu na podobieństwa językowe i kulturowe. Poza tym wiele z tych krajów jest jeszcze stosunkowo nieodkrytych przez turystów i niezbyt zatłoczonych (np. Rumunia).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 11:36
NataliaPe NataliaPe jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na pewno przed wyjazdem poznać gesty używane w danym kraju (to tak aby nie było gafy) i podstawowe słowa. Myślę, że bez problemu można dojść do porozumienia "migowym" i sporą dawką uśmiechu
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.