Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-07-2018, 17:45
OlaChrapek OlaChrapek jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

A ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że jak najbardziej jest to możliwe - na pewno w przypadku japońskiego. Szczerze mówiąc, nie uważam, żeby nawet jakieś specjalne zacięcie było do tego potrzebne. Wystarczy, że się to lubi, że się z tym językiem obcuje (chociażby przez oglądanie filmów czy programów - ja prawdopodobnie dzięki temu bardzo wiele przyswoiłam) i że jest się zainteresowanym daną kulturą.
Oczywiście, im dalej, tym trudniejsze zagadnienia się pojawiają, ale tego to się akurat można spodziewać. I nie oznacza to wcale, że nagle język staje się niemożliwy do nauczenia samemu. Tym bardziej, że w przypadku japońskiego jest sporo podręczników i materiałów, z których można korzystać. A konwersacje z native speakerami też wcale nie tak trudno sobie zorganizować - jest całe mnóstwo aplikacji do wzajemnej nauki języków, na których można porozmawiać z native'm danego języka.
Także moim zdaniem jak najbardziej jest to możliwe.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 10-11-2018 o 09:15. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2018, 11:52
BangtanGirl BangtanGirl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Staram się nauczyć samodzielnie języka koreańskiego tak jak wielu innych ludzi. Do tego używam nie tylko książek, ale i oglądam wiele filmów czy seriali - podobnie robiłam ucząc się angielskiego i dało mi to więcej niż chodzenie na zajęcia. Tak więc, mam nadzieję, że uda mi się nauczyć samodzielnie koreańskiego, a przynajmniej opanować podstawy .

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 10-11-2018 o 09:15. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2018, 05:33
MartaM_ch MartaM_ch jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nie ma rzeczy niemożliwych! Pewnych zagadnień zapewne można nauczyć się samemu, jednak musimy być świadomi, że możemy popełnić wiele błędów, których później będzie trudniej się oduczyć niż nauczyć się raz a poprawnie. Jak zostało wspomniane, stawiając pierwsze kroki przydałby się nauczyciel, który wytłumaczy nam zasady gramatyki, pisowni i nauczy podstaw. Później możemy próbować poruszać się po języku samodzielnie, o ile mamy pewny grunt pod nogami i w razie potknięcia mamy kogoś, kto pomoże nam wstać (nauczyciel / kolega native). Czy można nauczyć się samemu? Pewnie można. Czy warto? Osobiście nie polecam, w końcu skąd brać przykład i inspirację, jeżeli nie od nauczyciela?

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 10-11-2018 o 09:17. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2018, 12:45
XYSHOOR XYSHOOR jest offline
Kumotr

Domyślnie

Istnieją zagrożenia wynikające z braku osoby, która nad nami czuwa. Nie mniej, jest to jak najbardziej możliwe, tylko tylko, że wymaga dużo samodyscypliny oraz wyrobieniu paru dobrych nawyków. Jednym z takich nawyków jest sprawdzanie nowo poznanego słowa poprzez analizę jak ono funkcjonuje w rzeczywistych zdaniach (do tego dobre wyszukanie w google czasami wystarcza).

Sam niestety nieraz się przekonałem, że to co słownik podaje jest bardzo, ale to bardzo niewystarczające. Ba, wręcz czasami mylące, bo niestety często zestawiamy tłumaczenia z naszym polskim odpowiednikami, a później się okazuje, że tak - to niby to słowo, ale kontekst jest ZUPEŁNIE inny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.