Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Podróże
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-12-2018, 09:21
kamiira kamiira jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wyjazd za granicę jest świetnym sposobem nauki, szczególnie gdy opanowało się już podstawy jakiegoś języka. Bardzo pomaga się przełamać i zacząć mówić. Oprócz tego poszerza słownictwo i pozwala ćwiczyć akcent. To chyba moja ulubiona forma nauki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2018, 01:12
justynam655 justynam655 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Posługiwanie się językiem za granicą ma to do siebie, że często zależy nam bardziej na zdobyciu konkretnych informacji lub zakomunikowaniu czegoś, niż na zbudowaniu bezbłędnej wypowiedzi pełnej wyszukanych słówek. Dlatego jest nam łatwiej się przełamać. Poza tym mamy też wrażenie, że nie jesteśmy krytykowani za naszą niewiedzę lub brak umiejętności, a raczej doceniani za to, że chcemy poznać język, którym posługują się rodowici mieszkańcy kraju, który odwiedzamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2018, 09:53
atramk atramk jest offline
Kumotr

Domyślnie

a mieliście taką sytuację, że mimo szczerych chęci jakiś język po prostu Wam "nie wchodził"? Mieszkam od sierpnia na Łotwie, przez pół roku miałam kurs. Nie jestem w stanie sformułować jednego zdania w tym języku. Trochę rozumiem. Ale na tym się kończy. Dobrze, że się już wyprowadzam. To niefajne uczucie nie mówić ani trochę w języku kraju, w którym się żyje...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2018, 10:07
dozen12 dozen12 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem, podróż do kraju , którego języka się uczymy, zdecydowanie pozwala nam przyswoić język od strony praktycznej. Powiedzmy sobie szczerze, że żadna szkoła językowa nie nauczy cię języka tak, jak obcowanie z ludźmi i kulturą innego kraju. To, czego uczymy się w szkołach, to w większości teoria, która ma mało wspólnego z tym, jak język "wygląda" w praktyce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2018, 18:59
EwLaw EwLaw jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam jak najbardziej, podróże to jeden z najlepszych sposobów na uczenie się/podszkolenie języka!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2018, 20:46
karolajn92 karolajn92 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem podróże jak najbardziej pomagają w nauce, a na pewno są idealną praktyką mówienia w języku obcym. Nie raz się o tym przekonałam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2018, 12:00
portulaca portulaca jest offline
Kumotr

Domyślnie

W podróży często trzeba też wykazać się kreatywnością, zwłaszcza gdy okazuje się, że mimo globalizacji nie wszędzie da się dogadać po angielsku
Pamiętam, że dwa lata temu podczas mojej małej podróży autostopem po Europie często trafiało się na kierowców, którzy mówili tylko w swoim języku. Trzeba się było nieźle nagimnastykować, żeby podtrzymać rozmowę. Portugalski i francuski pomogły mi z dogadaniem się z Hiszpanami, nowo nabyta "znajomość" hiszpańskiego była bazą do włoskiego. Efekty często były komiczne, ale po 10 dniach słyszałam, że bardzo dobrze mówię po hiszpańsku

Takie przejażdżki mogą zamienić się też w prawdziwe lekcje języka. Na samym początku nauki hiszpańskiego trafiłam na kierowcę, z którym szybko skończyły nam się tematy, przez co przez dwie godziny uczył mnie odmiany czasowników i tworzenia poprawnie prostych zdań. Wszystko zapisywałam w zeszycie, po czym wymyślał więcej przykładów, żeby sobie poćwiczyła W innym zeszycie mam zapisane podstawowe słowa a marokańskim dialekcie arabskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.