Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-09-2012, 15:56
haloot haloot jest offline
Kumotr

Domyślnie Norweski - problemy

Jak w temacie Co sprawia wam największą trudność w nauce tego języka?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2012, 12:29
rea7 rea7 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tzw. "ordstilling", czyli szyk wyrazów w zdaniu, który różni się trochę od polskiego i angielskiego...

Ostatnio edytowane przez venicequeen : 09-07-2014 o 19:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2012, 09:29
elzyn's Avatar
elzyn elzyn jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Ogarnięcie tych ich wszystkich akcentów - jeszcze się nie natknąłem nigdzie na żaden norweski materiał, w którym mówiono by podobnie, jak w moim samouczku...

Ostatnio edytowane przez venicequeen : 09-07-2014 o 19:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-23-2012, 04:19
Jacekwarga Jacekwarga jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trzymam za Was kciuki, z tymi akcentami to kwestia osłuchania

Ostatnio edytowane przez venicequeen : 09-07-2014 o 19:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2012, 13:39
anna.jakubiec25 anna.jakubiec25 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Samodzielna nauka języka norweskiego

Witam Rozpoczęłam naukę języka norweskiego na własną rękę. Trwa to już jakiś dwa miesiące i muszę przyznać, iż ciężko jest wyłowić jakieś dobre polskie podręczniki do nauki wyżej wspomnianego języka. Osobiście używam dwóch podręczników angielojęzycznych: Norwegian Verbs & Essentials of Grammar oraz Practical Norwegian Grammar. Posiadam również jeden program multimedialny, który pomaga bardzo przy nauce wymowy (Euro Talk Now Beginners - Norwegian). Może podzielicie się wiedzą na temat używanych przez Was pomocy naukowych? Może ktoś coś doradzi?

Ostatnio edytowane przez venicequeen : 09-07-2014 o 19:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2012, 00:46
malawicia's Avatar
malawicia malawicia jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Również jakiś czas temu zainteresowałam się nauką tego języka. Posiadam podręcznik Stanisława Łęckiego "Norweski dla początkujących". Tak na dobre jeszcze nie rozpoczęłam, aczkolwiek widzę, że w podręczniku jest sporo tekstów i słownictwa. Jest również płytka cd i transkrypcje nagrań. Myślę, że mogłoby to być dobre uzupełnienie do Twojej gramatyki:-) Życzę powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2012, 23:48
jalubie jalubie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też kiedyś zaczynałam się uczyć na własną rękę, pamiętam, że korzystałam z jakiegoś darmowego kursu online, no i szukałam tłumaczeń i zadań w różnych podręcznikach, ale to był tylko taki chwilowy wakacyjny zapał
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-14-2012, 17:59
anna.jakubiec25 anna.jakubiec25 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

No właśnie ten zapał może się niestety szybko skończyć Samodzielna nauka języka jest finansowo korzystna, ale w dalszym ciągu pozostaje zwolenniczką nauki pod "nadzorem". Kontakt z nauczycielem i innymi uczniami zdecydowanie sprzyja nauce języka i wpływa mobilizująco. Najgorsze jest to, że w mojej miejscowości brak osób chętnych do nauki języków skandynawskich, a sam dojazd do miejsca, gdzie mogłabym się potencjalnie uczyć, podnosi wartość takowej nauki prawie dwukrotnie, także pozostaje mi samodzielna nauka

Ostatnio edytowane przez venicequeen : 09-07-2014 o 19:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-23-2012, 12:52
malawicia's Avatar
malawicia malawicia jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez anna.jakubiec25 Pokaż post
No właśnie ten zapał może się niestety szybko skończyć Samodzielna nauka języka jest finansowo korzystna, ale w dalszym ciągu pozostaje zwolenniczką nauki pod "nadzorem". Kontakt z nauczycielem i innymi uczniami zdecydowanie sprzyja nauce języka i wpływa mobilizująco. Najgorsze jest to, że w mojej miejscowość brak osób chętnych do nauki języków skandynawskich, a sam dojazd do miejsca gdzie mogłabym się potencjalnie uczyć podnosi wartość takowej nauki prawie dwukrotnie, także pozostaje mi samodzielna nauka
Ja również jestem zwolenniczką uczenia się pod nadzorem. Szczególnie, że w nauce tego języka jest to zdecydowanie potrzebne, jeśli chodzi o wymowę. Sama sobie z tym nie radzę zbyt dobrze:-) U mnie w górach jest podobnie - najbliższe lekcje norweskiego odbywają się 30 km stąd, a cena niestety nie na moją kieszeń.

Ostatnio edytowane przez venicequeen : 09-07-2014 o 19:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-23-2012, 19:54
barocco barocco jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mam prośbę do osób, które uczą się języka norweskiego. Opowiedzcie coś o nim Jakie wrażenia, poziom trudności, czy w tym języku występuje deklinacja? I czemu akurat ten język ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.