Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-02-2014, 07:58
DianaM DianaM jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie матч-штраф co to takiego

Jak przetłumaczylibyście матч-штраф? Odnosi się to do hokeja. Nie znam się za bardzo na tym sporcie i nie wiem, z której strony to ugryźć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2014, 15:59
nadia83 nadia83 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bym to przetłumaczyła jako "kara"

Правило 507. Матч-штраф
Жест судьи:Похлопыванье по голове открытой ладонью руки

а) При наложении Матч-штрафа на любого игрока, включая вратаря или официального представителя, он будет удален со льда на оставшееся время матча, и ему будет приказано отправиться в раздевалку, а запасному игроку, отбывающему штраф за удаленного игрока или вратаря, будет разрешено участвовать в игре по истечении пяти минут игрового времени.

б) Игрок, вратарь или официальный представитель команды, наказанные Матч-штрафом, подвергаются автоматической дисквалификации. Это означает, что игрок или представитель команды должен быть отстранен от участия как минимум в следующей игре своей команды.

Kary

Gdy jeden z zawodników popełni wykroczenie, sędzia podnosi rękę nie przerywając gry, dając przywilej korzyści poszkodowanym. Oznacza to, że w chwili, gdy drużyna faulująca dotknie krążka, gra zostanie przerwana. Do tego momentu poszkodowani mogą atakować bez obawy utraty bramki (z tego powodu w takiej sytuacji bramkarz poszkodowanych może zjechać do swojego boksu, a w jego miejsce może wejść na lodowisko inny zawodnik z drużyny, zwiększając tym samym szanse faulowanych na strzelenie bramki). Gdy fauluje zawodnik drużyny atakującej kara jest odgwizdywana natychmiast.

Gdy wreszcie drużyna faulująca dotknie krążka, sędzia przerywa grę, a zawodnik faulujący otrzymuje karę. Kara oznacza, że na pewien czas zawodnik ten znajdzie się na ławce kar, a jego drużyna będzie grała w osłabieniu, z jednym graczem mniej. Kary mogą być: mniejsze (2 minuty), większe (5 minut, np. gdy zawodnik faulowany krwawi), indywidualne (10 minut, kara meczu - drużyna nie gra wtedy w osłabieniu). Kary mogą być łączone (czyli np. 2+2 minuty, 2+10 minut, 2 minuty + kara meczu).

Drużyna nie może grać w składzie mniejszym, niż 3 zawodników - jeśli trzech zawodników dostało kary 2 lub 5-minutowe, to drużyna gra w składzie 3 zawodników, przy czym trzecia (i następne ww. rodzaju kary) są odłożone i zaczynają upływać dopiero po zakończeniu którejś z wcześnieszych kar ww. rodzaju.

Jeżeli drużyna grająca w osłabieniu straci bramkę, anulowana jest kara jednego z zawodników (może on wrócić na lód). Zawodnik nie może po stracie bramki przez jego drużynę wyjść z boksu kar gdy został ukarany karą większą – 5 minut. W takiej sytuacji musi odsiedzieć całą karę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2014, 22:40
DianaM DianaM jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dzięki bardzo! Zmylił mnie w sumie ten komponent матч. Ale teraz już wszystko jasne. A jakby to po prostu przetłumaczyć jako zejście z boiska?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2014, 08:38
nadia83 nadia83 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez DianaM Pokaż post
Dzięki bardzo! Zmylił mnie w sumie ten komponent матч. Ale teraz już wszystko jasne. A jakby to po prostu przetłumaczyć jako zejście z boiska?
Właściwie ta kara na tym polega, że jest to zejście z boiska więc myślę, że można tak przetłumaczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.