Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-23-2009, 14:43
bmar87 bmar87 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Żarty brytyjskie i amerykańskie

Czy znacie jakieś brytyjskie i amerykańskie żarty? Jak wiadomo oba te narody, mimo, że posługują się tym samym językiem, śmieją się z zupełnie innych rzeczy. Na pewno rozpoznacie, który z dwóch żartów jest brytyjski, a który amerykański:

Dwóch panów w średnim wieku gra w golfa. W pewnej chwili obok pola golfowego przechodzi kondukt żałobny. Jeden z grających odkłada kij i zdejmuje czapkę. – Cóż to – dziwi się drugi – przerywa pan grę? – Proszę mi wybaczyć, ale, bądź co bądź, byliśmy 25 lat małżeństwem.

Pilot przygotowuje pasażerów do lądowania awaryjnego. Pyta stewardessę: – Czy wszyscy pasażerowie już zapięli pasy? – Tak, tylko prawnik jeszcze rozdaje wizytówki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2011, 22:21
Bentley Bentley jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Radom
Domyślnie

Jak na moje oko ten pierwszy to brytyjski, ponieważ jest bardzo specyficzny i od razu widać że to angielski humor. Osobiście nie przepadam za takim rodzajem humoru, ponieważ jest dla mnie mało zrozumiały. Jednak mając kilka lat byłem zagorzałym fanem Benny Hill
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2011, 22:37
martama martama jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Gdynia
Domyślnie

Humor brytyjski to majstersztyk! Polecam Monty Pythona
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2011, 22:47
sonrisa sonrisa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

mnie też się wydaje, że pierwszy to brytyjski, specyficzny humor. Drugi mnie rozbawił i wyobraziłam sobie właśnie Amerykanów na pokładzie, choć nie znałam nawet polecenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-23-2011, 09:42
mikia mikia jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Drugi żart bardzo fajny, domyślam się, że amerykański. Pierwszy, jak sądzę brytyjski, jakoś mnie nie powalił, chociaż nie powiem, Monty Pythona czy też Benny Hilla bardzo lubię oglądać :]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-24-2011, 14:35
apprentice's Avatar
apprentice apprentice jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Mała dawka amerykańskiego humoru:

These four guys were walking down the street: a Saudi, a Russian, a North Korean, and a New Yorker.
A reporter comes running up and says, "Excuse me, what is your opinion about the meat shortage?"
The Saudi says, "Excuse me, what's a shortage?"
The Russian says, "Excuse me, what's meat?"
The North Korean says, "Excuse me, what's an opinion?"
The New Yorker, says, "Excuse me?? What's excuse me?"

You know you're a redneck if:
Your Truck has curtains, but your house doesn't.
Your porch collapses, and it kills more than seven dogs.
Every car you've ever owned is in your backyard.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-25-2011, 20:20
Kajutka's Avatar
Kajutka Kajutka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uwielbiam humor brytyjski, zdecydowanie jest on bardziej wyrafinowany od amerykańskiego. Brytyjczycy uwielbiają ironię i sarkazm, więc nie nie bądźcie zaskoczeni jeżeli podczas rozmowy będą używać tego typu humoru. Ciekawostką jest to iż w każdym rejonie Wielkiej Brytanii, rodzaj humory jest trochę inny, np słynne żarty ironiczne z Manchesteru.
Oczywiście, przetłumaczenie takich dowcipów jest nie lada wyzwaniem, gdyż wymaga doskonałej znajomości kulturowej i kreatywności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-25-2011, 21:09
Yuuhi Yuuhi jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Od razu można zauważyć, że pierwszy dowcip jest brytyjski. Żarty te są dość specyficzne i rzeczywiście czasem mogą być niezrozumiałe dla odbiorcy pochodzącego np. z Polski; my śmiejemy się z całkiem odmiennych żartów, sytuacji, itp. Muszę jednak przyznać, że pomimo tej odmienności, śmieszy mnie Mr Bean czy Monty Python. Natomiast amerykańskie żarty o wiele bardziej do nas przemawiają
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-25-2011, 22:36
Kajutka's Avatar
Kajutka Kajutka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Do mnie akurat amerykańskie żarty nie przemawiają, nie ubliżając Amerykanom, często są one prostackie. Brytyjskie natomiast mają pewien "smaczek" i humor brytyjski zawarty w np. Małej Brytanii czy Technikach Magikach jest dużo śmieszniejszy i "bardziej wyrafinowany", wyśmiewający ludzkie przywary. Wydaje mi się, że Polacy nie mają większego problemu ze zrozumieniem tego typu żartów, stąd też popularność Monty Phytona w Polsce czy też słynnej komedii "Hotel Zacisze".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-26-2011, 16:18
Yuuhi Yuuhi jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W sumie mogę zgodzić się z przedmówczynią, iż niektóre amerykańskie żarty są po prostu niesmaczne. Oczywiście są wyjątki od reguły
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.