Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-20-2017, 10:06
Slodki151 Slodki151 jest offline
Kumotr

Domyślnie Praca z programem Deja Vu

Ile czasu może zająć wdrożenie się w obsługę programu Deja Vu i co jest najtrudniejsze do opanowania? Jakie funkcje tego programu są najbardziej przydatne w pracy z tym programem? Co odróżnia ten program od innych na rynku, a może raczej co go wyróżnia? W jakich rodzajach tłumaczeń jest on bardziej przydatny od innych programów służących to tłumaczenia tekstów?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-06-2019, 13:20
agabu agabu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że jeden dzień w zupełności wystarczy, aby wzdrożyć się w obsługę tego progrmu. Moim zdaniem najbadziej przydatne są narzędzia: pamięć tłumaczeniowa oraz baza terminologiczna. Pamięć tłumaczeniowa jest pomocna zwłaszca przy tłumaczeniach secjalistycznych, gdzie jest dużo trudnego do opanowania słownictwa tematycznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-22-2019, 13:08
nataliak4's Avatar
nataliak4 nataliak4 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dzień, maksymalnie dwa wystarczą, żeby opanować ten program. Po przeczytaniu instrukcji wszystko jest zrozumiałe. Tworzenie bazy słów i terminów jest dużym ułatwieniem, zwłaszcza kiedy poszczególne frazy się powtarzają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-23-2019, 19:20
marrosa marrosa jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja zapoznaję się z tym programem od niedawna. Ma dużo funkcji i trzeba czasu, albo raczej projektów, żeby się do niego przyzwyczaić. Na tym etapie trudno mi powiedzieć, na ile ten program jest pomocny, bo jeszcze nie opanowałam wszystkich funkcji. Może jak się przyzwyczaić, to robota rzeczywiście idzie szybciej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-23-2019, 23:49
UrszulaP UrszulaP jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja jestem mile zaskoczona tym programem. Wydaje mi się, że może mi się on faktycznie przydać i już mam pomysł jak go wykorzystam w przyszłym roku akademickim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-27-2019, 21:21
magdaang magdaang jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wszystko zależy od tego czy zna się wcześniej inne programy tłumaczeniowe. Na studiach pracowałam z MemoQ i Memsource, znając te programy DejaVu nie był dla mnie problemem. Funkcje są wszedzie takie same, problemem jest tylko znalezienie ich oraz nauczenie się nowych skrótów klawiszowych. Warto obejrzeć tutorial na youtube, w którym wszystko jest dokładnie pokazane.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-28-2019, 21:51
sidereal sidereal jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wszystkie CATy są do siebie podobne. Ja nie musiałam się zapoznywać z instrukcjami, ponieważ mam już doświadczenie z Tradosem a wiele rzeczy jest tam bardzo podobnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-28-2019, 23:47
jackflay jackflay jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez UrszulaP Pokaż post
Ja jestem mile zaskoczona tym programem. Wydaje mi się, że może mi się on faktycznie przydać i już mam pomysł jak go wykorzystam w przyszłym roku akademickim.
Czy mogłabyś zdradzić jak wykorzystujesz/wykorzystasz ten program w czasie roku akademickiego?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-29-2019, 00:59
Lukasz Lukasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeden dzień w zupełności wystarczy aby opanować podstawy. Zagłębienie się w tajniki programu oraz poznanie wszystkich tricków może potrwać znacznie dłużej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-30-2019, 22:20
UrszulaP UrszulaP jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez jackflay Pokaż post
Czy mogłabyś zdradzić jak wykorzystujesz/wykorzystasz ten program w czasie roku akademickiego?
Myślę, że program przyda się na przykład do tłumaczenia przemówień polityków, jeżeli jeszcze będziemy się tym zajmować na zajęciach - już widzę jak w moim projekcie same wskakują kolejne segmenty wczytane z pamięci tłumaczeniowej <cieszy się> !
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.