Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-19-2019, 15:44
Blasphemous Blasphemous jest offline
Kumotr

Domyślnie Cześć wszystkim

Mam na imię Marek, z wykształcenia mgr inżynier elektroniki i telekomunikacji na PWr.
Do tego informatyk, entuzjasta języka angielskiego i pisarz amator (po angielsku naturalnie).
Wielokrotnie zajmowałem się tłumaczeniami, w szczególności technicznymi związanymi z moją branżą.
Obecnie pracuję w Nokii jako programista/tester/integrator 5G i kilku podobnych systemów.

Miesiąc temu byłem na egzaminie CPE, wyniki dostałem tydzień temu - zdane na A.
Teraz kolejny etap, prawdopodobnie tłumacz przysięgły, ale do tego jeszcze muszę dojrzeć.

Myślę że przede wszystkim chciałbym na forum poznać sposoby pracy tłumaczy, narzędzia, metody, itp., porównać z moim podejściem, poszerzyć wiedzę w tym zakresie, podzielić się być może swoją.
Prawdopodobnie są tutaj tłumacze przysięgli i mam nadzieję że będę miał możliwość podpytać o co ciekawsze detale, zarówno na temat samego egzaminu jak i wpływu posiadanych uprawnień na pracę.

W planach mam raczej specjalizowanie się w tłumaczeniach technicznych z zakresu telekomunikacji i komputerów.
Dużo siedzę w specyfikacjach technicznych, tak jako autor jak i recenzent dokumentów do akceptacji.
Najczęściej jednak działam jako inżynier, który musi interpretować draftowe dokumenty, manuale czy instrukcje dotyczące różnych prototypów.
Takie dokumenty często się zmieniają i czasem trzeba się wysilić żeby wiedzieć co autor (w 95 procentach nie native speaker) ma na myśli, wszystko w kontekście stale ewoluującej techniki.

Póki co pracuję w zawodzie ale czasami chciałbym coś na boku dorobić, szczególnie że tłumaczenie sprawia mi niesamowitą frajdę.
W zeszłym roku tłumaczyłem koleżance z AGH tekst potrzebny do pracy magisterskiej z zakresu mechaniki płynów oraz rozprężliwości gazów i muszę przyznać że wyzwanie niesamowite ale sprostałem.
Do tego wpadło parę złotych.

Na koniec pisanie - jestem na ostatnim etapie pisania pierwszej książki i jeśli uda mi się ten wiecznie trwający proces jakoś zamknąć i być może z sukcesem wydać, to też może okazać się sposobem na życie.

Do zobaczenia gdzieś w otchłani wątków i postów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.