Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-27-2012, 15:38
Jancios Jancios jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Materiały do nauczania rosyjskiego

Zaczynam uczyć dziewczynę i kolegę rosyjskiego. Język znam, ale doswiadczenia i materiałów potrzebnych do nauki mam mało. A mianowicie jedną książkę z ortografii Więc proszę o pomoc w znalezieniu testów, ćwiczeń i innych pomocnych rzeczy które uważacie za potrzebne. Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-27-2012, 18:39
barbarra's Avatar
barbarra barbarra jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecałabym "Грамматика без проблем" wydawnictwa WSiP - ma przejrzysty układ, z lewej wyjaśnione zasady, z prawej odpowiednie ćwiczenia. Dodatkowo któryś z podręczników typu "Как дела?", w którym są zarówno ćwiczenia na poszerzenie słownictwa, jak i gramatyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-27-2012, 19:59
serenity serenity jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Albo "Новые встречи", ja uczę na ich podstawie, jako, że gramatyki moi uczniowie za bardzo nie potrzebują to ograniczam się do minimum, za to sama wymyślam ćwiczenia na leksykę, polecam wszelkiego rodzaju dialogi, czy to z książek, czy to z Internetu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-28-2012, 19:38
Jancios Jancios jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dzięki za pomoc
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-05-2012, 19:27
SoadFAN SoadFAN jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam Słownictwo Rosyjskie w ćwiczeniach PWNu. To jest już co prawda troszkę bardziej zaawansowane poziomowo, ale przydatne nawet w początkach nauki. Obowiązkowo na początek "Русский язык сегодня" jednak bardziej jest to poszerzanie słownictwa niż gramatyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2012, 04:46
gaszuun gaszuun jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Bydgoszcz, Toruń
Domyślnie

Gdybyś potrzebował podręcznika do gramatyki to koniecznie Gramatyka języka rosyjskiego z ćwiczeniami PWNu. Układ książki jest odpowiedni dla osób zaczynających naukę: są omówione po kolei wszystkie części mowy, od rzeczownika zaczynając po imiesłowy kończąc. Dużą zaletą tej książki jest to, że podaje nie tylko ogóle zasady np. odmiany, ale od razu i wszelkie wyjątki, po prostu kompendium wiedzy na temat gramatyki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-10-2012, 06:56
Nadia26 Nadia26 jest offline
Kumotr

Domyślnie Pomoce naukowe dla lektorów rosyjskiego

[b]Proszę o radę!!!! Zaczynam pracę jako lektor języka rosyjskiego, to moja pierwsza praca w tym zawodzie, nie miałam doświadczenia w prowadzeniu zajęć, nigdy nie dawałam korepetycji i nie mam bladego pojęcia od czego zacząć... Chciałabym kupić jakąś książkę, która poprowadzi mnie i i która będzie stopniowo pomagała mi uczyć kogoś. Nadzieja tylko w was...

Ostatnio edytowane przez Daria285219 : 08-13-2019 o 15:34. Powód: brak spacji między znakami interpunkcyjnymi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-10-2012, 10:45
bohemia's Avatar
bohemia bohemia jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Chodzi Ci o konkretny podręcznik czy książkę metodyczną?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-10-2012, 17:50
molym's Avatar
molym molym jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Spróbuj poszukać w bibliotece półkę z podręcznikami do nauki języka rosyjskiego dla obcokrajowców, na pewno coś ciekawego się znajdzie.

Ostatnio edytowane przez Daria285219 : 08-13-2019 o 15:35. Powód: Brak dużej litery na początku zdania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2012, 15:40
MaLaRTa MaLaRTa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A jak już wybierzesz książkę z bogatego księgozbioru biblioteki lub księgarni, spróbuj wyszukać czegoś fajnego w sieci, co będzie związane z tematem lekcji (słownictwo, gramatyka). Poszukaj też w swoich starych materiałach, z których się uczyłaś, może coś Cię zainspiruje. Warto urozmaicać zajęcia, zachęcać w ten sposób do nauki, bo nie ma nic gorszego od nudnych, monotonnych zajęć

Ostatnio edytowane przez Daria285219 : 08-13-2019 o 15:36. Powód: Brak dużej litery na początku zdania
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.