Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Język angielski
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-01-2017, 13:13
jagodzinska jagodzinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że w dzisiejszych czasach Halloween to już święto międzynarodowe. Nie mam nic przeciwko, jest to dobra okazja to zabawy. W czasach globalizacji, musimy przyzwyczaic się do tego, że w Polsce będzie pojawiać się coraz więcej zagranicznych zwyczajów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2017, 22:45
encja encja jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W tej chwili już międzynarodowe. Ale w Polsce nie jest jeszcze rozpowszechnione. Pewnie zmieni się to niebawem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2017, 11:16
Ja92 Ja92 jest online
Starszy Kumotr

Domyślnie

Według mnie nie ma nic złego w przyjmowaniu zagranicznych zwyczajów, które się nam podobają. Można jednocześnie obchodzić dziady, Wszystkich Świętych i Halloween albo wybrać to, co najbardziej do nas przemawia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2017, 11:55
agarze agarze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez jagodzinska Pokaż post
Myślę, że w dzisiejszych czasach Halloween to już święto międzynarodowe. Nie mam nic przeciwko, jest to dobra okazja to zabawy. W czasach globalizacji, musimy przyzwyczaic się do tego, że w Polsce będzie pojawiać się coraz więcej zagranicznych zwyczajów.
Dokładnie, trzeba pomału się przyzwyczajać do nowych świąt, celebrowania innych zwyczajów, ale ja osobiście nie obchodzę Halloween, aczkolwiek cukierki dla dzieci chodzących po domach zawsze mam na tę okazję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2017, 14:45
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Ja92 Pokaż post
Według mnie nie ma nic złego w przyjmowaniu zagranicznych zwyczajów, które się nam podobają. Można jednocześnie obchodzić dziady, Wszystkich Świętych i Halloween albo wybrać to, co najbardziej do nas przemawia.
Ale powiedzcie mi, widzieliście na jakimś cmentarzu w tym roku (i może kilka/ klilkanaście lat wstecz), żeby ktoś obchodził Dziady na cmentarzu?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2017, 17:57
szym szym jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Przed globalizacją nikt się nie uchowa. Dla przykładu, w Japonii "obchodzi się" Boże Narodzenie, ale nie ma to nic wspólnego z chrześcijaństwem - wykorzystuje się jedynie stronę komercjalną, z naszym Bożym Narodzeniem nie ma to już zbyt wiele wspólnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2017, 23:06
Anna2405 Anna2405 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie wydaje mi się, żebyśmy w Polsce rzeczywiście "obchodzili" Halloween. Obchodzimy nadal Wszystkich Świętych, czyli idziemy na cmentarz, zapalamy znicze, oddajemy się zadumie. Z kolei Halloween działa raczej jako rozrywka - dzieci się cieszą, że mogą w przebraniu zdobywać cukierki, a dorośli mają kolejną okazję do imprezy. Takie jest moje odczucie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2017, 14:40
annaabudzinska annaabudzinska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ale dlaczego amerykańskie ? Halloween to święto celtyckie... Stąd wciąż w Irlandii pali się ogniska w ten dzień.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-06-2017, 22:20
Ja92 Ja92 jest online
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aga12 Pokaż post
Ale powiedzcie mi, widzieliście na jakimś cmentarzu w tym roku (i może kilka/ klilkanaście lat wstecz), żeby ktoś obchodził Dziady na cmentarzu?
Na własne oczy nie widziałam, ale wiem, że rodzimowiercy obchodzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2017, 09:40
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Ja92 Pokaż post
Na własne oczy nie widziałam, ale wiem, że rodzimowiercy obchodzą.
I w jaki sposób to robią?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.