Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-21-2017, 00:03
mania6474 mania6474 jest offline
Kumotr

Domyślnie Nauka języka mandaryńskiego

Proszę o informację osoby które znają język mandaryński/chiński.
Jak i gdzie się go uczyliście?
Ile czasu potrzeba czasu aby go opanować?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2017, 13:39
Lashike's Avatar
Lashike Lashike jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uczę się mandaryńskiego na studiach już 2 lata i mówiąc szczerze, jest to dość trudny język, bez samozaparcia i dyscypliny nie nauczysz się tego.
Warto mieć kontakt z jakimś native speakerem, by korygował wymowę, bo to też niełatwa sprawa i niektórzy nawet po studiach jakoś dziwnie modulują głos, gdy chcą zaznaczyć tony, co brzmi nienaturalnie i dziwnie.
Jeśli coś będzie dla Ciebie niejasne, to pytaj śmiało, chętnie Ci odpowiem na wszelkie pytania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2017, 17:30
Patrycja531 Patrycja531 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja tak samo uczę się chińskiego już dwa lata na studiach. Wcześniej próbowałam się go uczyć sama z pomocą Internetu i podręczników z księgarni, oraz uczestniczyłam w wakacyjnym kursie w Instytucie Konfucjusza. Rzeczywiście coś się sama nauczyłam, jednak pierwszy miesiąc na sinologii dał mi dużo więcej niż ta cała nauka wcześniej. Wydaje mi się więc, że studia będą najlepszym wyborem, gdyż nauka tego języka jest bardzo intensywna i po roku solidnej pracy zna się język chiński w stopniu podstawowym. Można też uczęszczać na kursy oferowane przez wspomniany przeze mnie Instytut Konfucjusza, ale najważniejsze jest by codziennie poświęcać czas na naukę i ćwiczenia w domu, nie tylko ograniczać się do zajęć na studiach czy kursie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2017, 23:55
ppio ppio jest offline
Kumotr

Domyślnie

Za chwilę piąty rok sinologii, w tym jeden rok studiów w Chinach i do tego zaczynam roczne stypendium Instytutu Konfucjusza. Ile potrzeba czasu? Całe życie Do tego niezbędna jest codzienna styczność z tym językiem. Najlepiej jak masz też kogoś do rozmowy, chociażby przez Wechat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2017, 00:51
Sigma Sigma jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja uczę się już 4 rok chińskiego, który jednak stanowi tylko dodatek do filologii angielskiej tłumaczeniowej, więc nie mamy tych zajęć aż tak dużo. Z pewnością język ten nie należy do najłatwiejszych, na pewno jest "inny" niż te europejskie,znaki wymagają dużo ćwiczenia i powtarzania. Rozmowa też bardzo pomaga. No i warto dużo słuchać, bo bez tego, nawet z dobrą znajomością znaków, można mieć problem ze zrozumieniem czegokolwiek
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2017, 12:24
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mi leci już trzeci rok nauki,tez na studiach więc dosyć dużo tych zajęć jest, miesiąc w Chinach. Momentami szło ciężko, ale cóż myślę że najlepiej jest się przy uczyć do poziomu komunikatywnego i jechać tam popraktykować. No i słuchać dużo, ćwiczyć dużo. To jest najlepsza metoda
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2017, 09:17
gaoxia gaoxia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że do podstawowej komunikacji jesteśmy w stanie się nauczyć czegoś w Polsce, ale dla mnie i tak najbardziej pomocny był dłuższy pobyt w Chinach. Polecam również oglądanie seriali i słuchanie radia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2017, 01:44
machajek machajek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że najważniejszy jest kontakt z nativami, duże osłuchanie się poprzez radio, a także standardowa nauka obejmująca próby ogarnięcia gramatyki itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.