Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-23-2017, 16:23
EdenB EdenB jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z natury nikt nie lubi przyznawać się do błędu. Nie mogę wypowiedzieć się na ten temat z perspektywy nauczyciela, ale jako uczeń lub student zawsze bardziej szanowałem podejście, w którym nauczyciel przyznaje się do braku wiedzy w określonej sprawie zamiast zmyślić coś na poczekaniu i udawać, że to prawda. Nie uznaję pomyłki za utratę nauczycielskiego autorytetu tylko okazanie ludzkiej strony, która widoczna jest zresztą w każdym zawodzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-25-2017, 09:11
jagodzinska jagodzinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zawsze lepiej jest powiedzieć prawdę, kłamstwo nigdy się nie opłaca. Jeśli czegoś nie wiemy to trudno wymyślić odpowiedź na poczekaniu. Mi też się zdarza, że czegoś nie wiem. Wtedy zazwyczaj szybko to sprawdzam, bo na korepetycjach zawsze mam ze sobą telefon i internet. Myślę, że nie świadczy to o mnie źle. Lepiej upewnić się niż podać nieprawdziwe informacje.

Ostatnio edytowane przez Karyn : 12-07-2017 o 22:48. Powód: brak użycia polskich znaków
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-25-2017, 11:33
agarze agarze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nikt nie jest chodzącym słownikiem, lepiej przyznać się, że muszę to sprawdzić, niż świecić oczami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-26-2017, 19:55
Anna2405 Anna2405 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem przyznanie się do braku wiedzy na jakiś temat jest bardziej profesjonalne, niż udawanie, że się wie i podawanie złych informacji. Nikt nie jest wszechwiedzący, na szczęście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2017, 17:42
milenarejner's Avatar
milenarejner milenarejner jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście, że należy się przyznać. Wiele informacji można sprawdzić w sekundę w Internecie -- wystarczy, że powiemy np. "dowiemy się razem" i włączyć komputer lub telefon. To też pokazuje uczniowi, że jeśli czegoś nie wiemy to nic strasznego, zawsze można uzupełnić swoją wiedzę. Nikt nie jest wszechwiedzący.Często z głowy wypadają nawet najprostsze słowa i to jest naturalne, mamy przecież tak samo w języku ojczystym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2018, 09:26
AnikiTardis AnikiTardis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nieraz moi nauczyciele mówili, że czegoś nie wiedzą np. tłumaczenia jakiejś frazy czy idiomu i otwarcie mówili, że na następne zajęcia to sprawdzą tudzież przy nas wklepywali dane pojęcie w internet. Nikt nigdy im o to problemów nie robił a osobiście wolałbym to niż gdyby jakiś klasowy prymus wytknął mi kłamstwo czy błąd. Taka sytuacja mogłaby podkopać mój autorytet jako nauczyciela.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2018, 19:56
zuzikowanna zuzikowanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wiele, wiele razy zostałam zastrzelona jakimś pytaniem z kosmosu, ale czasem też i banałem.

Nawet jeśli trafiałam na upierdliwca -"Pani uczy i nie wie?!" - to zawsze mówiłam, że to jest jednak język obcy, a człowiek rozwija się całe życie i całe życie uczy się języka, dlatego to takie fascynujące. To samo zresztą jest z naszym ojczystym językiem polskim - też nie wszystkie słowa znamy i rozumiemy, na ten przykład słownictwo specjalistyczne; też trafiamy na słowa, których odmiana przed dany przypadek sprawia nam dużo trudności.

Następnie następuje stratega pt. ''Nie wiem, ale się dowiem. Ty też się dowiedz, porównamy czego nas to nauczyło". :-)

Wydaje mi się, że dobry specjalista - z każdej dziedziny - to ten, który umie się przyznać do niewiedzy... I szukać odpowiedzi. A gdyby tak lekarze przestali się dokształcać, albo informatycy rozwijać, albo prawnicy zaczęli ignorować nowe przepisy prawne?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2018, 18:16
MarcelinaBo MarcelinaBo jest offline
Kumotr

Domyślnie ważne jest przyznanie się do błędu

rzeczą ludzką jest nie wiedzieć, i nie jest niczym złym się przyznać do tego.
gorzej jest, kiedy się nie chcemy tego dowiedzieć i nie mamy w sobie zaparcia do szukania informacji
nikt nie jest alfą i omegą, jezeli powiesz, ze sie starałaś zasiegnac informacji ale nie udało się nic się nie stanie ważne jest sama próba
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2018, 18:00
Malgosia97 Malgosia97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Każdy ma prawo się mylić lub nie znać poprawnej odpowiedzi, nie jesteśmy robotami czy chodzącymi słownikami. Zawsze lepiej przyznać się do błędu czy niewiedzy, niż próbować na siłę coś wymyślić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-17-2018, 22:58
karolina4328 karolina4328 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że najlepiej jest powiedzieć, że nie jest się pewnym i poinformować, że musimy to jeszcze sprawdzić. Normalną rzeczą jest to, że czegoś nie wiemy, a szczególnie właśnie wtedy, kiedy chodzi o naukę języków, których trzeba cały czas się uczyć, żeby być na dobrym poziomie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.