Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-09-2017, 11:14
joaakh joaakh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wszystko zależy od regionu, na pewno oprócz dominującego angielskiego, niemiecki, włoski, rosyjski, hiszpański. Czy chiński? hm, chyba nie, Chińczycy, lepiej lub gorzej, posługują się j. angielskim, więc chyba nie, chyba, ze z miłości do kultury... Skandynawowie znani, natomiast są z doskonałej znajomości angielskiego, bez problemów wiec wszelka korespondencja czy umowy, sporządzane są w j. angielskim również. Cóż, angielski na pewno zawładnął światem biznesu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2017, 11:47
bursanna bursanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że jeżeli chodzi o Polskę to przede wszystkim angielski, ale również niemiecki, rosyjski, chiński i hiszpański.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2017, 23:32
Izabela Ewa Izabela Ewa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To zależy, gdzie się chce pracować. Jeśli w korporacjach to właściwie na wszystkie języki, szczególnie niemiecki, hiszpański, francuski, włoski. Ale znajdzie się miejsce też dla znających turecki czy hebrajski albo języki skandynawskie. W branży tłumaczeniowej to zdecydowanie angielski i niemiecki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2017, 09:55
magvikwoj magvikwoj jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Na tóre języki jest największy popyt?

Jeżeli chodzi o województwo zachodniopomorskie to zdecydowanie język niemiecki w połączeniu z angielskim. Byłam już na kilku rozmowach o pracę i sam angielski to za mało ( a ja jestem po filologii angielskiej). Ostatnio coraz bardziej powszechny jest również rosyjski i ukraiński, co związane jest z napływem pracowników do zakładów pracy. Także mój następny cel - niemiecki. Jeden język to zdecydowanie za mało.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2017, 22:56
Kabugn Kabugn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że mimo wszystko prym wiedzie angielski i niemiecki. Ostatnio, z tego co słyszałam, popularny jest rosyjski. Reszta to chyba jakieś 10% wszystkich ofert.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2017, 12:49
MiSt22 MiSt22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o Polskę to jeszcze tak nie jest, ale pewnie powoli będzie się zaczynał, tak jak to ma miejsce na zachodzie, popyt na język arabski(z wiadomych przyczyn :P). Ale szczerze najlepiej rozważyć język, który Cię interesuje i z którym dasz sobie radę. Wydaje mi się, że języki skandynawskie mimo, że popyt na nie wydaje się dość spory, są bardzo ciężkie do opanowania i zanim dana osoba będzie w stanie się podjąć pracy w tym języku to popyt będzie spadał.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2017, 18:24
Rosveen Rosveen jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez MiSt22 Pokaż post
Jeśli chodzi o Polskę to jeszcze tak nie jest, ale pewnie powoli będzie się zaczynał, tak jak to ma miejsce na zachodzie, popyt na język arabski(z wiadomych przyczyn :P). Ale szczerze najlepiej rozważyć język, który Cię interesuje i z którym dasz sobie radę. Wydaje mi się, że języki skandynawskie mimo, że popyt na nie wydaje się dość spory, są bardzo ciężkie do opanowania i zanim dana osoba będzie w stanie się podjąć pracy w tym języku to popyt będzie spadał.
Nie powiedziałabym, że są trudne. Gramatycznie bardzo podobne do pozostałych germańskich, jest mnóstwo literatury, filmów i zasobów online, z których można korzystać, wycieczka do Skandynawii też nie stanowi problemu (pomijając kwestie finansowe) Myślę, że osobie ze znajomością angielskiego lub niemieckiego opanowanie któregokolwiek z podstawowych trzech języków skandynawskich nie sprawi większego kłopotu. No, może poza duńską wymową.

Islandzki to trochę inna kwestia, ale też nie ma na niego popytu na polskim rynku, więc to nie ma większego znaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2017, 18:31
AleksandraI89 AleksandraI89 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Obecnie, według mojej wiedzy w korporacjach, największy popyt jest na język francuski i niemiecki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2017, 22:21
krzysztofkar krzysztofkar jest offline
Kumotr

Domyślnie

W Chinach jest duże zapotrzebowanie na tłumaczy i lektorów języka angielskiego. Wielu moich znajomych z anglistyki po 4 semestrach lektoratu z chińskiego wyjechało tam do pracy i są bardzo zadowoleni
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2017, 23:20
Wanderer Wanderer jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że zbliżamy się do momentu gdzie język angielski jest po prostu niezbędny. Na które jest największy popyt? Przypuszczam, że coraz bardziej popularne stają się języki takie jak chiński, japoński, koreański.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.