Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-14-2017, 00:31
angelka96 angelka96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również uważam, że jeden język obcy to trochę za mało. Tłumacz, który będzie biegle władał kilkoma językami na pewno szybciej się przebije na rynku pracy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2017, 12:52
chemicalechelon chemicalechelon jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli przysięgły to na pewno ma szansę. Lub specjalistyczny. W innym wypadku wydaje mi się, że dwa języki to absolutne minimum.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2017, 13:40
Nishtec Nishtec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trochę to przerażające bo sam znam oprócz ojczystego języka tylko angielski, za to wydaje mi się że na dosyć wysokim poziomie. Może to oznaczać że trzeba będzie się rozejrzeć i zacząć naukę czegoś dodatkowego, pytanie tylko co ? Jakieś propozycje w miarę prostego do nauki języka obcego który będzie na tyle oryginalny żeby zainteresował przyszłego pracodawcę ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2017, 22:16
klaudiolka klaudiolka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Niestety rzeczywistość jest brutalna. Jeżeli chodzi o korporacje i biura tłumaczeń to wymagają znajomości dwóch lub więcej języków obcych. Mówię chociażby o dostaniu się na praktyki, nie wspominając normalnego zatrudnienia. Jaki z tego wniosek? Przygotowania do zawodu tłumacza nie powinno się traktować "po macoszemu". Albo się w to inwestuje swój czas i pieniądze albo nie. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie nauczenia się perfekcyjnie języka obcego w ramach "zajęć dodatkowych" raz czy dwa w tygodniu. Do tego trzeba dużo praktyki, wyjazdów zagranicznych, osłuchiwania się, mówienia i ćwiczeń. Nauka dwóch języków jest bardzo czasochłonna i wymaga wiele wyrzeczeń, więc trzeba być pewnym że chce się to robić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-15-2017, 20:47
ineczka10 ineczka10 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety, wydaje mi się, że w tym momencie jeden język obcy (szczególnie angielski) to trochę za mało. Ja mam zamiar zrobić certyfkat z języka niemieckiego, mam nadzieję, że jakoś mi to pomoże w przyszłości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2017, 11:35
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie za mało, zwłaszcza że niektóre języki są teraz uważane za podstawę, a nie jako dodatkową umiejętność. Polecam postawić na rzadziej spotykane ale coraz częściej zyskujące na popularności języki np orientalne, skandynawskie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.