Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-26-2014, 00:06
nadziejak nadziejak jest offline
Kumotr

Domyślnie Multikulti?

NIemcy coraz bardziej stają się wielokulturowe. Termin, który wprowadzono czas jakiś temu, czyli Multikulti podobno już traci na wartości, bo jednak idea obecnie jest postrzegana inaczej. Jak sądzicie czy Multikulti to naprawdę termin, który nie odzwierciedla tak naprawdę rzeczywistości?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-26-2014, 09:20
Bagnika Bagnika jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Świat robi się coraz mniejszy, więc nie dziwi mnie, że różne kultury sąsiadujące ze sobą to często codzienność. Spotkałam się z opinią, że słowo Multikulti może być obraźliwe dla społeczeństwa złożonego z wielu ras, wyznań. Sama jestem bardzo tolerancyjna i nie mam nic przeciwko inności. Więc dla mnie ten termin mógłby, prawdę mówiąc, w ogóle nie istnieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-26-2014, 11:18
jz166 jz166 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez nadziejak Pokaż post
NIemcy coraz bardziej stają się wielokulturowe. Termin, który wprowadzono czas jakiś temu, czyli Multikulti podobno już traci na wartości, bo jednak idea obecnie jest postrzegana inaczej. Jak sądzicie czy Multikulti to naprawdę termin, który nie odzwierciedla tak naprawdę rzeczywistości?
Świat ulega dziś tak dynamicznym przeobrażeniom, że żadne rządy i społeczeństwa nie są obecnie w stanie zaproponować dobrej oferty integracyjnej dla ludności napływowej. Bardzo skomplikowana kwestia, niezwykle trudna do dyskusji w czasach ciągłej niepewności ekonomicznej w Europie i rosnącego zagrożenia terrorystycznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-26-2014, 19:51
angelika90 angelika90 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wydaje mi się że, termin ten odzwierciedla, a bynajmniej odzwierciedlał kiedyś rzeczywistość ponieważ przebywając w Niemczech można było zaobserwować wiele kultur żyjących obok niemieckiej, szczególnie turecką obecną praktycznie w każdym mieście, wietnamską itd.Ich wspólne funkcjonowanie obok siebie można z pewnością nazwać Multikulti. Teraz jednak można zaobserwować, że kultury te się powoli przenikają, to co jeszcze 10 lat temu byłe obce teraz wydaje się normalne bo zostało przejęte do własnej kultury i dlatego można chyba powiedzieć, że termin ten już nie do końca oddaje rzeczywistość w Niemczech.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-26-2014, 20:48
malenstwo1511 malenstwo1511 jest offline
Podszyszkownik

Smile Multikulti

Moim zdaniem ten termin jest nadal aktualny, ponieważ nadal dochodzi do zmieszania kultur, wiele kultur jest obecnych w jednym państwie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.