Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Kształcenie tłumacza
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-07-2012, 18:41
656Anna 656Anna jest offline
Kumotr

Miejscowość: Elbląg
Domyślnie Studia w Anglii kluczem do perfekcyjnego opanowania j. angielskiego

Hejka Ludziska! Co sądzicie o studiowaniu na Wyspach? Ja ukończyłam studia I stopnia w Polsce i wciąż mam wrażenie, że mój angielski nie jest jeszcze perfekcyjny. Czy studia w kraju anglojęzycznym (np. roczne) faktycznie pomagają w poprawie akcentu, nabraniu pewności językowej, itp.?

Ostatnio edytowane przez AnetaW : 07-10-2015 o 14:22. Powód: zabronione znaki typu ???!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2012, 18:56
kspy kspy jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nie mam wątpliwości, że nigdzie nie nauczysz się języka tak dobrze, jak na miejscu. Moja koleżanka wyjechała na studia do UK i już po roku jej akcent w porównaniu do studentów w Pl to była przepaść. Nie mówiąc już o osłuchaniu, pewności językowej i przede wszystkim używaniu naturalnych struktur i wyrażeń - takich, których każdy Anglik używa w codziennej komunikacji. Jeżeli masz możliwości, to jedź!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2012, 20:12
kecajkalam kecajkalam jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Moim zdaniem studiowanie języka obcego w kraju, w którym się go używa to najlepszy sposób na jego naukę. Języka się wówczas używa dwadzieścia cztery godziny na dobę, realizuje się mówienie, czytanie, słuchanie i pisanie jednocześnie. Wiadomo, że słuchając rodowitych użytkowników języka, natychmiast uczymy się używania odpowiednich słów i struktur w odpowiednim kontekście. Ponadto, znacznie to wpływa również na wymowę. Tego co można osiągnąć tam, nie da rady zrealizować studiując w Polsce. Także, studiowanie na wyspach związane z nauką języka powiedziałbym, że ma same plusy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2012, 13:26
carmik25 carmik25 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

niestety studia w Anglii kosztuja bardzo duzo wiec jest to opcja dla wybranych a tak btw jeden z najlepszych studentow na moim roku, stypendysta, nigdy nie przebywal w zadnym kraju anglojezycznym. Po poprostu duzo chlopak czyta, a z akcentem jest roznie. Sa ludzie ktorzy zyja wiele lat wsrod Anglikow/Amerykanów a ich akcent jest slaby. Nie uwazam ze wyjazd zapewnia 100% sukcesu. wierze w ksiazki i wytrwalosc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2012, 15:50
tyyynkaa tyyynkaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez carmik25 Pokaż post
jeden z najlepszych studentow na moim roku, stypendysta, nigdy nie przebywal w zadnym kraju anglojezycznym. Po poprostu duzo chlopak czyta, a z akcentem jest roznie. Sa ludzie ktorzy zyja wiele lat wsrod Anglikow/Amerykanów a ich akcent jest slaby. Nie uwazam ze wyjazd zapewnia 100% sukcesu. wierze w ksiazki i wytrwalosc.
Myślę, że ludzie, którzy mieszkają na obczyźnie, a ich język się nie polepsza, po prostu nie rozmawiają z obcokrajowcami, może mieszkają wśród Polaków, rozmawiają po polsku i nie wchodzą w kontakty z innymi (Polacy mają do tego tendencje).

Również uważam, że najlepsza szkoła językowa to pobyt za granicą. Moja koleżanka studiuje już 3ci rok w Anglii, a ja jestem po anglistyce (skończonej w Polsce) i niestety, ale to właśnie ona ma lepszy akcent i ogólne obycie z językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2012, 16:12
656Anna 656Anna jest offline
Kumotr

Miejscowość: Elbląg
Domyślnie

Dzięki wielkie za odpowiedzi!! Fakt, rok studiów w UK to wydatek 4000 funtów, albo i więcej za samą naukę, a wiadomo, że jeszcze dochodzi życie. Czy wy/wasi znajomi, którzy studiowali w UK mieli możliwość podjęcia jakiejś part time job??
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2012, 16:29
karolina85's Avatar
karolina85 karolina85 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Sopot
Domyślnie

A ja właśnie od ponad roku planuje wyjazd do Anglii. Niestety póki co muszę naprawić mój budżet, bo jak wiadomo trochę to kosztuje. Do tej pory moje wizyty w Anglii były dość krótkie - najwyżej 1,5 miesiąca. Bardzo chciałabym pójść tam na translatoryczne studia magisterskie. Każdy pobyt wzbogaca mnie o nowe słownictwo, poprawia wyczucie językowe i akcent. Myślę, że takiego doświadczenia nic nie zastąpi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.