Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-07-2018, 14:15
givemereason's Avatar
givemereason givemereason jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Z języków bardziej popularnych zdecydowanie "opłaca się" niemiecki, oferty stanowisk z tym językiem mają naprawdę konkurencyjne stawki. Sporo z nas uczyło się go w szkole, a wiadomo, że łatwiej odkurzyć język, z którym już miało się kontakt, niż nauczyć zupełnie nowego. Znając niemiecki i angielski, łatwo też opanować niderlandzki, który jest ostatnio - z tego, co słyszałam - w modzie i kandydaci posługujący się nim na dobrym poziomie mogą liczyć na dobre oferty pracy.Idąc dalej tropem niemieckiego, jego znajomość ułatwia nauczenie się języków skandynawskich, które były, są i - w mojej ocenie - będą bardzo cenione.
Z bardziej egzotycznych wyborów - nie będę oryginalna, chiński, japoński, arabski, wiodą prym, jednak nie są to języki łatwe i nauka ich tylko ze względu na pracę może zająć trochę za dużo czasu i energii. To ten rodzaj języków, gdzie potrzebna jest kompleksowa znajomość kultury i obyczajów. Wciąż orientalny, jednak przystępniejszy i ze względu na swoją niszowość, a jednocześnie rosnące zainteresowanie, pozostaje turecki.

Ostatnio edytowane przez EveAnne : 12-12-2018 o 02:30. Powód: interpunkcja, jednozdaniowe akapity
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2019, 20:07
Sylwia9191 Sylwia9191 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Hiszpański stał się popularny zwłaszcza w szkołach. Jednak patrząc na rynek pracy to aż tak dużo ogłoszeń nie ma z hiszpańskim. Za to z niemieckim jest zatrzęsienie. Więc wg mnie wystarczy bardzo dobra znajomość niemieckiego i angielskiego, żeby dobrą pacę znaleźć. Chociaż słyszałam, że jeszcze lepiej się zarabia znając języki "rzadkie".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2019, 21:08
SBorowiczDuwe SBorowiczDuwe jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Oprócz wszystkich ww. języków, tj. francuskiego, niemieckiego, języków słowiańskich i skandynawskich, dołączyłabym jeszcze rosyjski. Mam wrażenie, że od kilku dobrych lat wschodnia część Europy jest nieco przez nas Polaków zaniedbana, a tym czasem cenione są osoby biegle władające właśnie tym językiem. Przez wzgląd na panującą sytuację również ukraiński jest teraz bardzo przydatny.
W zasadzie większość społeczeństwa deklaruje znajomość języków obcych, ale włada nimi w zasadzie nadal niewielka jego część i to dlatego powinniśmy cenić swoje umiejętności (zwłaszcza osoby znające więcej niż 1 język), tymczasem tzw. centra usług wspólnych wykorzystują nas jako tanią siłę roboczą, to jednak jest już zupełnie inny temat...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-11-2019, 18:13
Querido Querido jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zależy od intencji. Jeśli w nadziei na znalezienie pracy to najlepiej jakiś rzadki język skandynawski lub bałkański. Specjalistów od głównych języków europejskich jest już mnóstwo, aczkolwiek wiele jest jeszcze ofert z niemieckim, francuskim i włoskim.
Jeśli chodzi o wspomniany wyżej rosyjski to mam mieszane uczucia w związku z masowym napływem Ukraińców do Polski.

Jeśli natomiast ktoś uczy się języka po to, by się dogadywać na świecie to oprócz oczywistego angielskiego, warto jest nauczyć się hiszpańskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-12-2019, 15:04
yodde yodde jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że warto dodać do listy wcześniej wymienionych języków arabski. Wiele państw, nie tylko bogatej zatoki otwiera swoje rynki na zachód
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2019, 10:11
wiktoriakot wiktoriakot jest offline
Kumotr

Domyślnie

Podobno teraz w modzie są języki skandynawskie, które niestety do najłatwiejszych nie należą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2019, 16:28
IgaQin IgaQin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie mając plan na siebie i na swój rozwój, znajomość każdego języka można skutecznie wykorzystać. W teorii język chiński jest niesamowicie użytecznym językiem w obecnych czasach, jednak znam wiele osób, które mimo jego znajomości pracują w branżach, gdzie ani trochę go nie wykorzystują. A znam też osoby, które znając języki takie jak litewski, były w stanie znaleźć naprawdę ciekawą i dobrze płatną pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2019, 18:34
wildirishrose wildirishrose jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dokładnie, z dobrym planem, każdy język okaże się kluczem do sukcesu. A tak bardziej praktycznie to myślę, ze niemiecki nadal jest językiem opłacanym bardzo dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2019, 22:06
SBorowiczDuwe SBorowiczDuwe jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez IgaQin Pokaż post
A znam też osoby, które znając języki takie jak litewski, były w stanie znaleźć naprawdę ciekawą i dobrze płatną pracę.
Trzeba mieć plan i troszkę szczęścia, a przy tym trzeba wystarczająco długo szukać, więc nie tracić cierpliwości
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.