Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-18-2019, 10:58
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Im szybciej, tym lepiej. Dziecko szybciej się uczy niż dorośli, po prostu lepiej tę wiedzę przyswaja. W dalszej nauce będzie jej lepiej się uczyć, gdyż będzie znała podstawy, których nikt nie musiał jej objaśniać podręcznikowo, reszta wejdzie sama. Jest wiele par, które nie pochodzą z tego samego państwa i od urodzenia wprowadzają dziecku dwa języki, co skutkuje tym, że bez większych starań posługują się od razu dwoma językami. (Często zazdrościłam takim dzieciom )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2019, 14:56
anetanet anetanet jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Według mnie im wcześniej tym lepiej. Aparat mowy dziecka jest na tyle plastyczny, że jest ono w stanie przyswoić język z naturalnym akcentem, do którego dążą wszyscy w późniejszym wieku. Myślę, że 3 lata to dobry początek na oswajanie się z językiem poprzez gry, piosenki itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2019, 13:59
chinook chinook jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Aby dziecko przyswoiło sobie akcent i było w przyszłości dwujęzyczne, trzeba je oswajać z obcymi dźwiękami od maleńkości. Tak jak przechodzi przez początki komunikacji w języku ojczystym, tak samo będzie wtedy chłonęło drugi język. Dzieciaki wychowywane np. w Szwajcarii mówią wieloma językami dzięki wychowywaniu ich w środowisku wielojęzycznym - od samego początku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.