Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-31-2018, 20:35
oligar oligar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie jest to dobry pomysł, ponieważ dzieci poprzez zabawę już od samego początku przyswajają język i przyzwyczajają się do jego brzmienia. Zgadzam się jednak, że kadra musi być dobrze dobrana, by zachęcić dziecko do dalszej nauki w szkole, a nie zniechęcić. Moja siostra idzie teraz do szkoły, miała angielski w przedszkolu i jest bardzo zadowolona, mówi, że w szkole też chce się uczyć tego języka. Myślę, że na naukę języka obcego w odpowiedni sposób nigdy nie jest za wcześnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2018, 17:14
NattK NattK jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jeżeli rodziców stać na takie przedszkole, to czemu nie? Oczywiście, dziecko i bez tego będzie w stanie świetnie nauczyć się języka, ale nie uważam żeby było coś negatywnego w jego wcześniejszej nauce. Uważam że nauka przez zabawę czy cokolwiek, co angażuje ucznia to świetny pomysł, a właśnie na etapie przedszkola się najbardziej o tym pamięta - później zaczyna się praca z podręcznikiem i wkuwanie wszystkiego na pamięć, zapominając o zaangażowaniu uczniów, więc czemu by nie skorzystać póki zwraca się na to uwagę?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2018, 18:37
m.śmigiel m.śmigiel jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę iż jeśli metody wykorzystywane w takim przedszkolu będą dopasowane do dzieci, odpowiednie do ich wieku i możliwości, nauczyciele będą dobrze przeszkoleni to myślę że taka opcja może być korzystna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2018, 19:37
Verbena Verbena jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja jestem sceptycznie nastawiona do tej idei. Wszystko zależy od nauczyciela. Poza tym coraz częściej dochodzą mnie słuchy o przedszkolankach ubiegających się o certyfikat na poziomie B2, żeby móc uczyć angielskiego w przedszkolu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2018, 20:38
vviktoria vviktoria jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem są to dobre rozwiązania, przede wszystkim dlatego że dzieci bardzo dobrze chłoną nową wiedzę. Oczywiście wszystko zależy od dzieci indywidualnie jak i podejścia oraz metod wykorzystywanych przez nauczyciela. Myślę, że przekazując wiedzę w kreatywny i ciekawy dla dzieci sposób można nie tylko nauczyć je podstaw języka obcego, ale również zaszczepić w nich chęć do kontynuowania nauki przez dalsze etapy edukacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2019, 12:16
martynase martynase jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem to świetny pomysł. Małe dzieci szybko się uczą i przystosowują do obecności drugiego języka, a rozpoczęcie nauki przez zabawę wydaje się być zdecydowanie przyjemniejszym rozwiązaniem od standardowego wkuwania słówek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-25-2019, 14:58
zuch zuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

zastanawiałam się nad przedszkolem językowym szukając placówki dla swoich dzieci. I po konsultacjach z logopedą wysłałam je do normalnego przedszkola z nauką angielskiego kilka razy w tygodniu w formie zabawy. Logopeda zwróciła nam uwagę na fakt, że dzieci miałyby spędzać w przedszkolu sporą część dnia. Mógłby wystąpić problem z poprawnym używaniem języka polskiego oraz z błędnym ustawieniem aparatu mowy do języka polskiego (podała nam konkretne przykłady, niestety nie pamiętam ich w tej chwili). Dzieci oczywiście są bardzo elastyczne, jednak to polski ma być ich językiem pierwszym i najlepiej opanowanym. Jak najbardziej za to polecała puszczanie krótkich bajek i takie dodatkowe lekcje - żeby się osłuchały. Taki model się sprawdził, w tej chwili oboje świetnie sobie radzą z j. angielskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-25-2019, 21:06
SBorowiczDuwe SBorowiczDuwe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez rajska33 Pokaż post
Przedszkola językowe są obecnie w Polsce coraz bardziej popularne. Co myślicie o samej idei takich przedszkoli? Jakie byłyby wasze oczekiwania, jako rodziców, wobec takiego przedszkola?
Przede wszystkim takie, że wychowawcy w kontakcie z dziećmi posługiwaliby się wybranym językiem. Niestety całkiem niedawno znajoma, po powrocie z Anglii, zatrudniła się w żłobku językowym (tu: język ang.) i szybko zweryfikowała rzeczywistość. Raczej nie będę się więcej zastanawiać ani nad żłobkiem, ani nad przedszkolem językowym - nie są warte tych pieniędzy. Mimo, że jeden żłobek nie jest świadectwem dla wszystkich tego rodzaju instytucji, to jednak ten jeden przykład zniechęcił mnie zupełnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-25-2019, 23:44
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez zuch Pokaż post
zastanawiałam się nad przedszkolem językowym szukając placówki dla swoich dzieci. I po konsultacjach z logopedą wysłałam je do normalnego przedszkola z nauką angielskiego kilka razy w tygodniu w formie zabawy. Logopeda zwróciła nam uwagę na fakt, że dzieci miałyby spędzać w przedszkolu sporą część dnia. Mógłby wystąpić problem z poprawnym używaniem języka polskiego oraz z błędnym ustawieniem aparatu mowy do języka polskiego (podała nam konkretne przykłady, niestety nie pamiętam ich w tej chwili). Dzieci oczywiście są bardzo elastyczne, jednak to polski ma być ich językiem pierwszym i najlepiej opanowanym. Jak najbardziej za to polecała puszczanie krótkich bajek i takie dodatkowe lekcje - żeby się osłuchały. Taki model się sprawdził, w tej chwili oboje świetnie sobie radzą z j. angielskim.
Zgadzam się z tą wypowiedzią. Osobiście znam w rodzinie przypadek, gdzie angielski w przedszkolu tak naprawdę przeszkodził i stworzył problem u dziecka w wymowie polskiej. Logopeda mówił właśnie, że to przez wprowadzenie języka angielskiego dziewczyna ma teraz problem, gdyż jak mówi to często sepleni, w ogóle ma się uczucie, że mówi jak anglik z 'kluchą' w buzi. Niezbyt ładnie to wygląda...
Ale sama mam dzieci i też zastanawiam się do jakiego przedszkola je dać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2019, 22:39
marcinlesnicki marcinlesnicki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na uczelni mamy wykładowcę, który mówi do swoich dzieci tylko i wyłącznie w języku angielskim, natomiast jego żona rozmawia z nimi normalnie w języku polskim. Dzieci mówią płynnie w obydwu językach ale myślę, że jest to zabieg wymagający dużo uwagi i analizy ze strony lingwisty, którym owy wykładowca jest. Dlatego uważam, że jeśli przedszkola byłyby w stanie zapewnić odpowiednie zaplecze do nauki języka obcego to jest to jak najbardziej dobry pomysł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.