Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-18-2011, 15:47
ardillaroja ardillaroja jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zawsze pracuję słuchając muzyki, nie sprawia, że jestem rozkojarzona, raczej delikatnie współpracuje ze mną Tak samo nie wyobrażam sobie zasypiać bez dźwięku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2011, 16:17
Sonia Sonia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aleksandra_M Pokaż post
W moim przypadku jest odwrotnie. Jak nie mam włączonej muzyki to nie potrafię się skupić, bo jest za cicho :P Im bardziej energiczna i rytmiczna jest muzyka, tym lepiej mi się pracuje Zdecydowanie preferuję rockowe brzmienia, zarówno przy pracy jak i nauce. Cisza i spokój mi nie służą.
Ja również bez muzyki nie potrafię się skupić. Zawsze od kiedy pamiętam, uczyłam się, a później pracowałam przy dźwiękach muzyki Mam nawet swoje ulubione płyty z muzyką, przy której pracuje mi sie lepiej Uważam, że jest to sprawa bardzo indywidualna. Jest bardzo wiele osób, które nie lubią muzyki przy pracy, a znajdą się również i zwolennicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2011, 21:15
UR87 UR87 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Tak mi się teraz przypomniało....Na studiach jedna z Pań wykładowczyń wykorzystywała muzykę podczas zajęć, sprawdzała naszą zdolność uczenia i zapamiętywania podczas jednoczesnego słuchania muzyki. Fachowo chyba nazywało się to metoda Montessori, ale nie jestem pewna. Jak dla mnie muzyka może lecieć w tle, byle nie była zbyt głośna Muzyka klasyczna nadaje się w sam raz przy "skoczniejszej" momentalnie tracę zainteresowanie nauką.

Ostatnio edytowane przez Magnolia27 : 09-06-2014 o 19:03. Powód: rozpoczynanie zdań małą literą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2011, 21:35
fergee13's Avatar
fergee13 fergee13 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Ja już tam mam. że jak coś robię to musi być muzyka. Tylko właśnie ta muzyka musi być odpowiednio dobrana do czynności którą wykonuje i np kiedy pracuję zazwyczaj słucham gdzieś tam w tle muzyki instrumentalnej bo ona pozwalam mi się maksymalnie skupić na zadaniu ;] A kiedy robię coś innego np gotuje sprzątam itp wtedy słucham muzyki tej którą lubię najbardziej i która dodaje mi energii Natomiast w czasie nauki muszę mieć kompletną ciszę, bo inaczej nic nie wchodzi do głowy

Ostatnio edytowane przez Magnolia27 : 09-06-2014 o 19:05. Powód: rozpoczynanie zdań małą literą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2011, 14:38
DanW DanW jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W moim przypadku kompletna cisza sprawia, że zasypiam jak dziecko. W fotelu, na kanapie, gdziekolwiek jestem. Jakiś dźwięk jest zawsze mile widziany. Lubię puścić sobie film i zerkać od czasu do czasu, mimo tego że czasami zbyt dużą uwagę skupiam własnie na nim, a nie na pracy (np. teraz na drugim monitorze leci sobie serial, a ja tu gadu-gadu...). Dzięki temu wiem, że nie zasnę po 5 minutach od startu pracy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2011, 05:15
ania6061 ania6061 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja zarówno do nauki czy tłumaczenia lubię słuchać muzyki. Jakiej - zależy od dnia
Czasami również puszczam film, serial. Nie lubię ciszy.

Jednak jeśli w tle słyszę rozmowy domowników zamykam drzwi bo nie mogę się skupić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2011, 09:12
olabe olabe jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Pomaga! Nie tylko muzyka klasyczna, jak twierdzą niektórzy. Czasem jak muszę nad czymś siedzieć do późna to włączam sobie taki imprezowy pop i od razu noga się porusza i odechciewa się spać A jak mam bardziej melancholijny nastrój to Coldplay jest niezawodny! Polecam z całego serca
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2011, 09:22
Viima Viima jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa/Kraków/Olkusz
Domyślnie

Zauważyłam, że mnie muzyka pomaga zwłaszcza w dzień, kiedy jest głośno i nie mogę się skupić. Wtedy najlepsze są dla mnie utwory instrumentalne, najlepiej muzyka irlandzka albo coś na akordeon. Od razu lepiej się pracuje. :) Za to w nocy wolę kompletną ciszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2011, 11:12
abochniak's Avatar
abochniak abochniak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wszystko zależy od tego jaką jesteś osobą - niektórym muzyka czy jakiekolwiek inne rzeczy mogą przeszkadzać a innym wręcz przeciwnie.
Ja z kolei nie mogę usiedzieć jeśli coś nie gra, o ile nie jest to nachalne, za głośne itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2011, 14:49
dagmara2011 dagmara2011 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Lynx85 Pokaż post
O! Ja mam dokładnie tak samo Jednak zasadę doboru muzyki mam trochę inną - faktycznie muzyka bardziej żwawa nadaje lepsze tempo pracy, aczkolwiek spokojniejsza klasyczna, soulowa albo jazzowa lepiej "zgrywa się" z moimi falami mózgowymi Ewentualnie jeśli tłumaczenie dotyczy obszaru, w którym czuję się najswobodniej, wówczas mogę sobie "zaszaleć" i wybrać rocka, bo wiem, że raczej nie natrafię na mocno problematyczne wyrażenia
Jak miło widzieć że są ludzie pracujący jak ja, dla mnie też nie może być za cicho.Też pracuję i tłumaczę przy muzyce inaczej jest za cicho..rockowe brzmienia ponad wszystko
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.