Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-25-2019, 00:27
Blackcatso Blackcatso jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Alfabety japońskie

Witam,
zaczynam właśnie naukę języka japońskiego, i chciałbym zapytać czy ma ktoś jakieś rady co do nauki alfabetów japońskich. Jak można się ich skutecznie nauczyć w sposób by się nie myliły.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-27-2019, 16:53
IgaQin IgaQin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o hiraganę oraz katakanę, to uczyłam się ich stopniowo: np po 10 znaków na raz. W momencie, gdy potrafiłam je już bez problemu napisać z głowy, przechodziłam do kolejnego "zestawu". W ten sposób, kiedy uczyłam się nowych znaków, nie mieszały mi się one z wcześniejszymi. Po opanowaniu hiragany brałam z internetu dużo słów japońskich, zapisanych fonetycznie, i przepisywałam je w formie znaków. I w ten sam sposób katakana. Polecam takie przepisywanie z zapisu fonetycznego na znaki, zamiast mechaniczne pisanie po kolei każdego znaku z sylabariuszu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2019, 13:19
Blackcatso Blackcatso jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dziękuję, nie znałem wcześniej takiej metody , dotychczas uczyłem się przepisując tabele znaków z ich znaczeniami, ale twój sposób nauki zdecydowanie jast bardzej efektywny. A tak swoją drogą jeżeli chodzi o pomoce naukowe, to czy taka pozycja będzie pomocna na późniejszym etapie? [url]https://czytam.pl/k,ks_124459,Japonski-Mow-pisz-i-czytaj-+-CD-Krassowska-Mackiewicz-Ewa-google.html?gclid=Cj0KCQjwyoHlBRCNARIsAFjKJ6AxU01p mErP1IJrZWaFxkv6PmRegYdxLPsr0RmwOJpc15py5XI_UvgaAj JGEALw_wcB[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2019, 15:27
atomicplum's Avatar
atomicplum atomicplum jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: olsztyn
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Blackcatso Pokaż post
Dziękuję, nie znałem wcześniej takiej metody , dotychczas uczyłem się przepisując tabele znaków z ich znaczeniami, ale twój sposób nauki zdecydowanie jast bardzej efektywny. A tak swoją drogą jeżeli chodzi o pomoce naukowe, to czy taka pozycja będzie pomocna na późniejszym etapie? [url]https://czytam.pl/k,ks_124459,Japonski-Mow-pisz-i-czytaj-+-CD-Krassowska-Mackiewicz-Ewa-google.html?gclid=Cj0KCQjwyoHlBRCNARIsAFjKJ6AxU01p mErP1IJrZWaFxkv6PmRegYdxLPsr0RmwOJpc15py5XI_UvgaAj JGEALw_wcB[/url]
ja polecam podręcznik i ćwiczenia "Genki", uczyłam się z nich kiedyś na studiach i bardzo miło to wspominam. do kanji to "Basic Kanji Book", bo masz w każdej lekcji taki zestaw znaków i od razu ćwiczenia. używałam kiedyś książki z linka, ale mi jakoś nie podeszła, niemniej na pewno coś ciekawego zawsze można z niej wyciągnąć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2019, 17:30
ReeVsq ReeVsq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o hiraganę i katakanę, jest taka zabawna aplikacja zwana "Dr Moku's Hiragana & Katakana", nauka znaków polega na tworzeniu skojarzeń, dzięki którym łatwiej jest zapamiętać zarówno znak jak i jego wymowę. Na sam początek nauki to bardzo przydatna apka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-28-2019, 09:55
DomMich DomMich jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Gdy zaczynałam naukę japońskiego uczyłam się najpierw jednego alfabetu, potem drugiego. W razie problemów z odróżnieniem, należy pamiętać, że katakana jest bardziej "kanciasta", a hiragana bardziej "okrągło-miękka". Przynajmniej ja tak na początku rozróżniałam.
Kanji to inna bajka, bo tu już trzeba wkuwać i kolejność kresek i czytania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-08-2019, 15:49
Majki Majki jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Ja uczyłem się hiragany i katakany metodami mnemotechnicznymi - kojarzyłem kształt znaków z wymową. Przykłady zastosowania tej metody można znaleźć tutaj: [url]https://woofla.pl/jak-nauczyc-sie-hiragany-w-godzine/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2019, 13:52
KlaudiaLewkowicz135 KlaudiaLewkowicz135 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam fiszki do nauki tych alfabetów. Uczyłam się również tak, że codziennie po 10-15 znaków i pisałam z ich użyciem słowa, wtedy łatwiej to wchodzi w głowę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-20-2019, 18:08
sjvsu sjvsu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że najważniejsze, to nie uczyć się wszystkich trzech jednocześnie! Zacznij od hiragany (najważniejsza!), po 15 znaków na raz. Jak już będziesz się czuła pewnie, to zrób to samo z katakaną. Potem kanji. Gdy się dobrze nauczysz hiragany, to potem już zobaczysz, że pozostałe alfabety wyglądają inaczej i raczej nie powinny się mylić
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.