Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-25-2019, 09:02
Claudine06 Claudine06 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Czy warto udzielać korepetycji?

Moje pytanie wynika z wątku o cenach korepetycji (25,30 zł), które są zasadniczo niskie. Stąd pytanie do korepetytorów. Czy jest to zajęcie opłacalne? Czym wyróżniać musi się dobry korepetytor?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-25-2019, 10:12
BlueDavid BlueDavid jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie jeśli ktoś ma pasję i chce sobie dorabiać to tak, ale dla mnie na przykład jedne zajęcia w tygodniu za 30zl nie były atrakcyjne. Dojazd tam i spowrotem, przygotowywanie materiałów, wymyślanie zadań. Jeśli ma się już swoje metody to może wtedy jest lepiej. Jedyny plus jest taki, że musisz bardzo dobrze znać materiał jeśli kogoś zamierzasz uczyć, więc tutaj dochodzi samokształcenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-25-2019, 21:15
EwelinaNowak EwelinaNowak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jako sposób na dorobienie - bardzo fajny sposób. Sama na studiach dorabiałam w ten sposób. Co więcej, jest to niesamowicie satysfakcjonujące zajęcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-26-2019, 10:23
KingaKuk KingaKuk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chyba zależy na kogo się trafi. Niestety do tej pory trafiałam na samych gimnazjalistów mających problemy z nauką języka w szkole. I mimo że rodzicom bardzo zależało na tym, aby dziecko się podszkoliło, to uczniowie nie byli już tak skorzy do nauki i co tydzień kończyło się na powtarzaniu od nowa tego samego materiału. Tak więc w tej kwestii czasami zupełnie się nie opłaca. Chyba najlepiej szukać dorosłych uczniów, podejmujących naukę z własnej woli, chcących się dokształcać, w innym przypadku można niestety szybko stracić cierpliwość. Chyba, że człowiek się tym za bardzo nie przejmuje i po prostu wykonuje swoją pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-26-2019, 11:05
Claudine06 Claudine06 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KingaKuk Pokaż post
Chyba zależy na kogo się trafi. Niestety do tej pory trafiałam na samych gimnazjalistów mających problemy z nauką języka w szkole. I mimo że rodzicom bardzo zależało na tym, aby dziecko się podszkoliło, to uczniowie nie byli już tak skorzy do nauki i co tydzień kończyło się na powtarzaniu od nowa tego samego materiału. Tak więc w tej kwestii czasami zupełnie się nie opłaca. Chyba najlepiej szukać dorosłych uczniów, podejmujących naukę z własnej woli, chcących się dokształcać, w innym przypadku można niestety szybko stracić cierpliwość. Chyba, że człowiek się tym za bardzo nie przejmuje i po prostu wykonuje swoją pracę.
Wskazujesz na ważny aspekt - chęć do nauki. Obawiam się, że jeśli zaczęłabym udzielać korepetycji, pomimo starań i przy uporze tych 'leniwych gimnazjalistów' naraziłabym się na reklamacje od rodziców - bo przecież nie nauczyłam i dziecko dostało dwóję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-26-2019, 12:40
KingaKuk KingaKuk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

No właśnie niestety tak to się potem kończy, czasem nawet po prostu przestają przychodzić/mówią, że już nie potrzebują dalszej pomocy. Zapewne najczęściej zdają sobie sprawę, że "wina" leży częściowo po stronie dziecka, ale z drugiej strony, skoro wiedzą, że ma ono z tym problem, to powinni jakoś to kontrolować.
Dlatego korepetycje z ludźmi, którzy wiedzą, czego chcą są zdecydowanie przyjemniejsze!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2019, 23:11
RoksanaCyjak RoksanaCyjak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Korepetycje to na prawdę świetna sprawa. Można się wiele nauczyć i mieć ogromną satysfakcje jeśli uda się przekazać wiedze drugiej osobie. Dobry korepetytor powinien mieć mnóstwo materiałów na każdy temat oraz wielką wyobraźnie i niekończącą się cierpliwość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2019, 10:15
aniaryder aniaryder jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie osobiście wydawało się, że to bardzo łątwy sposób na dodatkowy dochód, było dużo ciężej niż myślałam. Ja uczyłam dzieci w wieku 6 do 8 lat I wymagało to ode mnie ogromnej kreatywności, więc warto się zastanowić na jakim poziomie i w wieku klianta powinniśmy się skupić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2019, 17:53
wojkam wojkam jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Żeby czerpać przyjemność z pracy korepetytora (postęp umiejętności ucznia), trzeba na początku postawić warunki współpracy. Będzie miało to dwa pozytywne skutki: 1) będziemy pracować tylko z ludźmi zdeterminowanymi do nauki i 2) nauka w trakcie zajęć będzie iść o wiele szybciej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2019, 19:49
MagdaKcz MagdaKcz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Hej, według mnie korepetycje są świetnym pomysłem na sprawdzenie, czy chcemy łączyć swoją przyszłośc na nauczaniem. Jeśli zdecydujemy, że tak, dawanie lekcji może stać się naszym stałym źródłem dochodów. Jak każda praca, będzie miała swoje plusy i minusy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.