Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-09-2018, 10:42
julskr julskr jest offline
Kumotr

Domyślnie Kraje Skandynawskie - ulubione miejsca

Wątek skierowany do wszystkich miłośników Skandynawii. Jestem ciekawa, jakie są wasze ulubione miejsca z tego obszaru lub jakie chcielibyście koniecznie zobaczyć? Jakbyście mogli zamieszkać, to w którym kraju i jakim regionie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2018, 14:09
Oriana Oriana jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja byłam w Szwecji, Finlandii i Danii. Nie zwiedziłam nigdy Norwegii, więc z tym brakiem wiedzy, moim najukochańszym krajem skandynawskim jest Dania. Podoba mi się język, luźne podejście do życia, spokój, duże przestrzenie, architektura. Podoba mi się wiatr, który właściwie nie opuszcza niektórych miejsc. Szczególnie polecam miasteczko Skagen. Jest małe, urocze i jest tam najpiękniejsze wg mnie miejsce na ziemi - na samym końcu miasta jest taki cypelek wystający w morze. Tam łączą się Morze Północne i Bałtyk. Co zaskakujące, patrząc na wodę widać dokładnie tę linię podziału! Widać gdzie łączą się dwa prądy, tworząc linię z fali. Piękne, niezapomniane wrażenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2018, 11:17
KNiziurska's Avatar
KNiziurska KNiziurska jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Ja również stanę murem za Danią spędziłam 8 miesięcy w malutkiej miejscowości między Vejle i Horsens. Cudowna atmosfera, spokój i cisza wsi, której w Polsce nigdy nie zaznałam a do obydwu miast (swoją drogą wcale nie małych, przynajmniej na duńskie warunki) 15 minut drogi samochodem. Duńczycy zarówno w wielkich miastach (Kopenhaga, Aarhus) jak i we wsiach nie zawiedli mnie. Pomocni i przyjaźnie nastawieni ludzie. Polecam serdecznie odwiedzenie tego kraju!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2018, 17:59
julskr julskr jest offline
Kumotr

Domyślnie

W takim razie na pewno dopisze te miejsca na moją listę! W przyszłym roku planuję odwiedzić północną Szwecję, ale kiedyś Danię na pewno też zobaczę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2018, 15:14
karola2603 karola2603 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo podobała mi się atmosfera w Kopenhadze i w Malmö, mogłabym bez większych wyrzeczeń tam zamieszkać. Marzy mi się jeszcze wycieczka do Norwegii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2018, 13:36
AgaDu's Avatar
AgaDu AgaDu jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Marburg
Talking

Cytat:
Zamieszczony przez julskr Pokaż post
Wątek skierowany do wszystkich miłośników Skandynawii. Jestem ciekawa, jakie są wasze ulubione miejsca z tego obszaru lub jakie chcielibyście koniecznie zobaczyć? Jakbyście mogli zamieszkać, to w którym kraju i jakim regionie?
Polecam bardzo miejsce Rovaniemi! Miasto Świętego Mikołaja znajduję się na kole podbiegunowym, w Laponii, . Tu święta Bożego Narodzenia trwają cały rok.

Pod Rovaniemi zobaczyć można słynne renifery biegające po lasach i ulicach.

Uzyskałam także certyfikat za przekroczenie koła podbiegunowego wraz z tradycyjnym chrztem i życzeniami na dobra drogę w życiu!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2020, 21:59
adrianm2 adrianm2 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W Skandynawii byłem tylko w Tromsø, ale zakochałem się w tym mieście. Otoczone górami i fjordami miasto na wyspie, latają tam samoloty z Gdańska, spędziłem tam pięć dni i w żadnym miejscu nigdy tak nie odpocząłem. Bardzo chciałbym tam wkrótce znowu polecieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2020, 22:44
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez karola2603 Pokaż post
Bardzo podobała mi się atmosfera w Kopenhadze i w Malmö, mogłabym bez większych wyrzeczeń tam zamieszkać. Marzy mi się jeszcze wycieczka do Norwegii.
Kopenhaga- fantastyczne miejsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-25-2020, 17:40
Pawale12 Pawale12 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bardzo lubię naturę w Szwecji, moje ulubione miejsce to okolice drugiego największego jeziora tego kraju, tj. Vattern - góra Omberg. W skrócie jest to bardzo zielona góra, na którą łatwo się wchodzi i można na niej odbyć bardzo przyjemne przechadzki. Latem jezioro jest też w niektórych miejscach dostępne do kąpieli, a woda jest przezroczysta
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.