Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-26-2018, 21:30
Platzhirsch Platzhirsch jest offline
Kumotr

Domyślnie

uczę się duńskiego od kupy lat i dość dobrze go już go opanowałem. Duński jest bardzo podobny do niemieckiego, najbardziej, ze wszystkich języków skandynawskich. Pod względem przydatności powiedziałbym, że ze szwedzkich znajdziesz szybciej pracę, ja natomiast dziwnym trafem znalazłem z duńskim i uwielbiam moją pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2018, 16:33
datryba datryba jest offline
Podszyszkownik

Tak jak już większość z poprzedników pisała, najwięcej problemów bez wątpienia sprawia fonetyka, jednak nie jest niemożliwa do nauki, początkowo choćby w stopniu wystarczającym do komunikacji. To samo tyczy się zrozumienia samych Duńczyków, jak wiadomo zjadają połowę słów, szczególnie gdy mówią szybko. Gdy po roku nauki na uniwersytecie skonfrontowałem się z "rzeczywistością" w Danii, początkowo sam byłem lekko podłamany, nie potrafiłem zrozumieć wszystkiego co do mnie mówiono a i moja wymowa wydawała mi się fatalna. Jednak potrzeba trochę czasu, aby osłuchać się z językiem, przyzwyczaić do dźwięków i już po niedługim czasie naprawdę widać (i słychać) postępy. Dlatego też wszystkim uczącym się polecam choćby krótki pobyt w kraju, bo chyba nie ma lepszego sposobu na naukę i konfrontację własnych umiejętności. Poza tym, bądź jeśli wyjazd jest niemożliwy, to polecam jak najwięcej osłuchiwać się z językiem w domu - słuchać radia na dr.dk, oglądać przeróżne programy czy seriale po duńsku, nawet reality-show, wszystko to naprawdę pomaga
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2020, 13:54
sjvsu sjvsu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wymowa, wymowa, wymowa. Poza tym to sympatyczny język, gramatyka prosta, ale wyzwanie to nie poddać się przez wymowę (jak ja)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-20-2020, 21:37
Magda-lena's Avatar
Magda-lena Magda-lena jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak osoby wyżej wspomniały, duński jest podobny do niemieckiego, czy nawet angielskiego,o czym możemy się przekonać w tym filmiku: [url]https://www.youtube.com/watch?v=gLiromP2yFU[/url]
Na początku jest porównanie słów, potem trochę dyskusji i podobieństwa zdań. Przyjemnie się ogląda i są napisy w języku angielskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.