Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-17-2018, 14:30
ndiachenko ndiachenko jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam "Wszystko czerwone" i "Samotność w sieci".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2018, 20:07
epachn90's Avatar
epachn90 epachn90 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Ostatnio "odkryłam" prozę Huberta Klimko-Dobrzanieckiego. Bardzo prosty język i dla dorosłych, wydaje się odpowiedni dla uczących się polskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-28-2018, 16:55
InaA InaA jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KapKat Pokaż post
Właśnie zaczęłam czytać "Kasację" Remigiusza Mroza. Ciężko mi się na razie wypowiadać na temat treści, ale recenzje ma niezłe i czyta się przyjemnie. Dawno temu zaczytywałam się w "Panu Samochodziku", myślę, że skoro to książki dla dzieci/młodzieży, język nie powinien być zbyt skomplikowany.
Nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, że jeżeli książka jest dla dzieci czy młodzieży, to język raczej nie będzie zbyt skomplikowany. Tak się nam zazwyczaj wydaje do czasu, aż nie dostaniemy takiej książki w języku obcym do ręki i nie zaczniemy jej czytać. Mój nauczyciel hiszpańskiego przyniósł nam kiedyś książeczki dla dzieci i chociaż na co dzień radziliśmy już sobie z różnymi dość zaawansowanymi tekstami, to bajka której akcja rozgrywała się pod wodą była dla nas nie do rozszyfrowania. Rozgwiazdy, krewetki, płaszczki i tym podobne dziecko może już kojarzyć, ale dla nas było tam zdecydowanie za dużo nieznanego słownictwa na raz. Myślę że to czy dana książka będzie dla nas prosta czy trudna zależy w dużym stopniu od tego, czy mieliśmy kontakt z daną dziedziną. Jedna osoba będzie czytała książki kucharskie i uzna, że to proste, a druga nie będzie w stanie przez nie przebrnąć, bo nie zna za bardzo słownictwa związanego z gotowaniem. Książki w obcym języku najlepiej jest dobierać pod nasze zainteresowania i myślę, że lepiej jest wybierać krótsze teksty, bo nie zniechęcimy się tak bardzo, nawet jeżeli słownictwo będzie dla nas trudne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-29-2018, 13:32
Robichari's Avatar
Robichari Robichari jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja się kompletnie na tym nie znam. Nie będę w stanie pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2018, 21:11
AgaU AgaU jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wiem czy lubisz taką tematykę, ale tłumaczenia książek Nicolasa Sparks'a i Emily Giffin są bardzo dobre - są to książki obyczajowo- romantyczne
Z polskich autorów mogę polecić Zygmunta albo Wojtka Miłoszewskich. Możesz też sięgnąć po polską klasykę, np. Nad Niemnem i Quo Vadis są książkami pisanymi dla mas i są naprawdę przystępne. Warto zwrócić uwagę na wydanie, bo często można spotkać te powieści wydane drobnym maczkiem, co na pewno utrudni czytanie. Lepiej poszukać innej kopii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.