Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-01-2018, 17:19
qlague001 qlague001 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla mnie to była obowiązkowa lektura w szkole języka angielskiego - "Mary, Queen of Scots".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-01-2018, 18:23
IrishCitizen2018's Avatar
IrishCitizen2018 IrishCitizen2018 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja zacząłem czytać książki w języku angielskim dopiero na studiach licencjackich. Pierwszą z nich były „Gulliver's Travels” Jonathana Swifta. Nie zrozumiałem tej książki odpowiednio po pierwszym przeczytaniu, dopiero po latach doceniłem jej mądrość i głębię.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-05-2018, 22:23
EwaEF EwaEF jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja w szkole średniej "rozszerzałam" sobie program o dodatkowe materiały, artykuły, opracowania, wywiady. Lubię nowinki z różnych dziedzin i często szukam ich w oryginalnym języku, zamiast polegać jedynie na wersjach z polskich źródeł. A pierwszymi książkami, jakie przeczytałam w języku angielskim była seria o Kathleen Turner autorstwa Tiffany Snow pierwsze strony były trudne, bo w książkach, gdzie pojawiają się luźne wypowiedzi bohaterów język bywa nieco inny niż ten uczony w szkole. Ale kiedy już się wprawiłam i przyzwyczaiłam byłam sobie wdzięczna za tę decyzję bo wiele się nauczyłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2018, 21:57
OlaChrapek OlaChrapek jest online
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Pierwsza książka po angielsku - "The Girl Who Leapt Through Time", jak na pierwszy raz idealna, bo napisana bardzo lekkim językiem.
Natomiast po japońsku - "Sekai kara neko ga kieta nara". Może nie jest to najłatwiejsza książka, bo bohater-narrator ma momenty, w których przez półtora strony rozmyśla o czekoladzie w sposób bardziej patetyczny niż by pasowało, ale krótkie zdania sprawiają, że jednak jest trochę łatwiejsza w czytaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-09-2018, 11:46
BlueDavid BlueDavid jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moja pierwsza książka (prawdziwa) po angielsku to "80 dni dookoła świata" - coś z moich zainteresowań. Polecam, bo książka ciekawa i nie trudna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-09-2018, 23:41
EwelinaNowak EwelinaNowak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jeszcze przed studiami czytałam po angielsku mnóstwo książek dla nastolatek. Nie sprawiały mi problemu, więc na pierwszym roku studiów chętnie sięgnęłam po pierwszą zadaną lekturę, ale szybko się zgasiłam. Było to "The Scarlet Letter" i bardzo się z nią męczyłam. Napakowana archaizmami, teraz pewnie by mnie zainteresowała, ale wybranie jej jako pierwszej lektury na studiach to niezbyt dobry pomysł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2018, 10:57
sldb sldb jest offline
Kumotr

Domyślnie

"Robinson Crusoe" i "The Picture of Dorian Gray" - pierwsze strony cieżko mi szły ze względu na zaawansowany angielski i archaizmy, ale z każdą kolejną stroną było coraz łatwiej. Od razu zauważyłam zwiększenie zasobu słownictwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2018, 14:31
marcelina3 marcelina3 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moją pierwszą przeczytaną książką po angielsku była ''The Fault in our Stars'' John'a Green'a, przeczytałam ją jeszcze w liceum. Natomiast pierwszą książką, którą przeczytałam po francusku był ''Le petit prince'' po pierwszym semestrze na studiach. Nie było łatwo, ale już jakoś dałam radę
Zdecydowanie polecam na początek czytanie książek, które już sie zna. Jest dużo łatwiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2018, 17:24
Aniti's Avatar
Aniti Aniti jest offline
Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Moja "Harry Potter i Książe Półkrwi", już lata temu, ale przynajmniej wiedziałam o co chodzi, bo już wcześniej czytałam po polsku. Jedyneco mnie zdziwiło, że spotkałam wtedy tyle nowych słówek, a wydawało mi się, że to książka dla dzieci/młodzieży.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2018, 22:41
joanmaj joanmaj jest offline
Kumotr

Domyślnie

U mnie było trochę dziwnie, bo była to Anna Karenina Tołstoja w wydaniu angielskim. Dobrze się czytało, choć w długich opisach było dużo nieznanych słówek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.