Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-08-2018, 22:52
Aleksandra333 Aleksandra333 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Rzeczywiście, są to trudne zajęcia, zwłaszcza, że jest to język zrekonstruowany. Mimo to nauka SCSu jest interesująca i może być dobrą zabawą, ponieważ pozwala zaobserwować zmiany zachodzące w języku. Ciekawe zajęcia dla miłośników cyrylicy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2018, 14:29
justfortunee justfortunee jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że dużo tutaj zależy od prowadzącego. Ja miałam tę wątpliwą przyjemność mieć bardzo chaotyczną, roztrzepaną wykładowczynię, która żyła w swoim świecie i nie za bardzo umiała coś sensownie wyjaśnić, mimo że była sympatyczna. Dlatego zajęć z SCSu nie wspominam najlepiej, a raczej cieszę się, że mam je już za sobą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2018, 22:22
Karinajakucccc Karinajakucccc jest offline
Kumotr

Domyślnie

My mieliśmy luzy, obecność tylko sie liczyła. Ulubione słówko naszej grupy to monoftongizacja dyftongów... cieżko było cos z tego zrozumieć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2018, 18:31
vladiator25's Avatar
vladiator25 vladiator25 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Ja miałem ciekawą sytuację: zajęcia z SCSu mieliśmy w formie wykładu i niestety nie udało mi się zaliczyć to za pierwszym razem. Powtarzałem SCS w kolejnym terminie i w tym semestrze jeszcze miałem Gramatykę historyczną (która właśnie dotyka wielu tematów z SCSu) ale już w formie ćwiczeń. I dzięki tym zajęciom praktycznym bez żadnych problemów zaliczyłem SCS. Praktyka daje naprawdę dużo i, myślę, że miałem szansę nie zaliczyć to po raz drugi, jeślibym znów chodził tylko na te wykłady z SCSu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2018, 22:24
epachn90's Avatar
epachn90 epachn90 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Legendarne zajęcia z pismem przypominającym runy wikingów
Przeczołgałam się na rusycystyce, a potem miałam powtórkę na ukrainistyce... ponieważ na tym kierunku przedmiot był wyżej punktowany i nie dało się przepisać. Uczyłam się na pamięć wszystkich 5 (?) deklinacji, aorystów oraz imperfektów i czego tam jeszcze. Czytaliśmy te czytanki na zajęciach i pani doktor losowała dla każdego jakiś wyraz i trzeba było śpiewająco wymienić wszystkie kategorie gramatyczne tego słowa.
Nie zatarte wrażenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.