Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-27-2018, 16:49
Ernix Ernix jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Podobnie jak moi przedmówcy uważam, że umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest teraz niezbędna, zwłaszcza w życiu zawodowym. Trudno znaleźć ofertę pracy, w której wystarczyłby sam francuski czy hiszpański.
Znajomość angielskiego może być też z pewnością pomocna w nauce innych języków indoeuropejskich. Niektóre koncepty gramatyczne i pochodzenie słów są podobne np. w języku angielskim i francuskim Co grozi jednak kalkami językowymi - odkąd poświęciłam całą swoją uwagę językom romańskim, bardzo trudno jest mi się przestawić na angielski. Ciągle mam ochotę "zangielszczać" francuskie lub włoskie słowa, składnię zdań itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2018, 08:39
Gringa Gringa jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Pozostawiając na boku kwestie zawodowe i naukowe, to jakby nie było angielski jest chyba wciąż uważany za bardziej uniwersalny. Nawet w kontekście podróżowania znajomość angielskiego bardzo ułatwia komunikację. Znajomość języka, bądź języków, romańskich jest super, ale jeśli zależy nam komunikacji z ludźmi, to znając dodatkowo angielski otwieramy się na kontakt z dużo większą liczbą ludzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2018, 22:25
mw123 mw123 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Na studiach większość moich koleżanek skupiła się tylko na francuskim, angielski pozostał gdzieś w tle, jako "komunikatywny". Jednak pytania "czy angielski jest wymagany? czy poziom B1/B2 jest wystarczający?" pojawiały się bardzo często, sama czułam, że znajomość francuskiego nawet biegła niestety nie znaczy tyle, co w połączeniu ze znajomością angielskiego na "conajmniej B2". Mi osobiście znajomość angielskiego bardzo pomaga podczas nauki gramatyki francuskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2018, 00:01
bchlopecki bchlopecki jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się z tym, że bez angielskiego jak bez ręki. Bez znajomości angielskiego o wiele ciężej jest znaleźć pracę, ponieważ na większości stanowisk chociażby w korporacjach angielski to podstawa. Natomiast nie zgodzę się z tym, że osoby zajmujące się językami romańskimi mają problem z angielskim. Na lingwistyce stosowanej jest multum osób, które mają w kombinacji językowej jeden z języków romańskich + angielski. Być może trochę inaczej jest z osobami, które studiują filologię, ale nawet na takich studiach jest wymagana znajomość angielskiego na poziomie przynajmniej komunikatywnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.