Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-15-2012, 20:19
katagena katagena jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Język migowy to język jak każdy inny, są różne wersje odpowiadające językom, które używają do transmisji kanału audytywnego (w odpowiedzi na wątpliwości poprzedników).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-16-2012, 23:08
kusiu kusiu jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Kiedy moja dziewczyna uczyła się języka migowego też zainteresowałem się tym tematem. Z tego co pamiętam, to każdy kraj ma swój język migowy. Poszczególne znaki nawiązują czasem do tego, jak coś mówi się w danym języku, a poza tym kiedy się miga z osobą głucho-niemą nie wystarczy tylko "machać rękami", ale wszystkie słowa wypowiadamy, po to aby mogły być jednocześnie odczytane z ruchu warg. Niemniej jednak, oprócz tego istnieje też uniwersalny, międzynarodowy język migowy, ale to ponoć "osobna bajka" i osobne kursy.

Ostatnio edytowane przez graczykij : 08-31-2016 o 12:55. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-24-2012, 15:46
anekon anekon jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kusiu Pokaż post
Kiedy moja dziewczyna uczyła się języka migowego też zainteresowałem się tym tematem.
Zawsze ciekawiła mnie umiejętność mówienia językiem migowym. Nie mam nikogo takiego w swoim otoczeniu, dlatego niewiele wiem na ten temat. Czy wiecie, gdzie można się tego nauczyć? Są jakieś kursy? Czy może wystarczy znaleźć odpowiednie strony internetowe i sumiennie samemu wszystko powtarzać?

Ostatnio edytowane przez EveAnne : 11-02-2018 o 09:58. Powód: błędy ortograficzne, interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-30-2012, 13:04
joannabojda joannabojda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Haku Pokaż post
A ktoś może mi powiedzieć, jak to w końcu jest - czy język migowy jest językiem uniwersalnym czy trzeba uczyć się pod konkretne państwo/język? Ja wiem, że niby są te programy międzynarodowe, ale opinie są podzielone co do skuteczności. Ktoś może rozjaśnić trochę temat?
Właśnie miałam o to samo zapytać, bo bardzo mnie to ciekawi ale wydaje mi się że jest uniwersalny mimo wszystko..

Ostatnio edytowane przez tmixx : 11-20-2015 o 19:02. Powód: Brak dużej litery na początku zdania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2012, 01:08
urszulaborzym urszulaborzym jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o język migowy, martwi mnie to, że postrzegany jest on jako prawdziwy język jedynie przez lingwistów czy osoby zainteresowane językami. Często na ulicy osoby migające postrzegane są jako odmieńcy, chorzy, często jakby byli trędowaci...

Ostatnio edytowane przez tmixx : 11-20-2015 o 19:03. Powód: Brak dużej litery na początku zdania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2012, 16:55
MegiLena's Avatar
MegiLena MegiLena jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Toruń
Domyślnie

Bardzo bym się chciała nauczyć języka migowego, wiem, że istnieją kursy języka migowego, ponadto dla chętnych nauczenia się tego języka polecam serial : Switched at Birth - tam połowa bohaterów jest głuchoniemych, świetnie migają, można się sporo od nich nauczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2012, 12:32
labuda labuda jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Język migowy to język, którym posługują się ludzie głuchoniemi. Z tego, co wiem, co mówiono mi na kursie, osoba głuchoniema z Polski jest w stanie porozumieć się z osobą głuchoniemą z Anglii czy innego kraju. System językowo-migowy (tzw. język migany) to język, jakim posługują się osoby słyszące. My NIE jesteśmy w stanie porozumieć się z osobą głuchoniemą z Anglii, ponieważ oni posiadają swój odrębny system.
Co do kursów, warto zainteresować się, czy Wasza uczelnia nie prowadzi żadnych zajęć - we Wrocławiu np. w Instytucie Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu prowadzą zajęcia, na które można zapisać się (jako przedmiot fakultatywny) i przez pół roku mieć darmowy kurs "języka migowego".

Ostatnio edytowane przez EveAnne : 11-02-2018 o 10:02. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2012, 16:12
Sylka1991 Sylka1991 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W tym roku chcę zapisać se na kurs języka migowego, jest to język, który w ostatnich czasach cieszy się coraz większą popularnością i jest ciekawym tematem do dyskusji. Umiejętność posługiwania się tym językiem jest coraz bardziej doceniana na rynku pracy, szczególnie w urzędach, poradniach itp. Ze znajomością tego języka mamy większe szanse by znaleźć dobrze płatną pracę.

Ostatnio edytowane przez graczykij : 08-31-2016 o 12:57. Powód: Brak kropki na końcu zdania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2012, 22:02
joanne1748 joanne1748 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z tego, co się orientuję, język migowy występuje zarówno w odmianach krajowych, jak i w wersji międzynarodowej. Musiałabym podpytać znajomej, która twierdzi, że zna język migowy polski oraz w mniejszym stopniu język migowy angielski i międzynarodowy. Jeżeli miałby ktoś informacje na temat kursów bądź materiałów do różnych wersji języka migowego, będę bardzo wdzięczna za podzielenie się nimi, gdyż jestem zainteresowana ta tematyką
EDIT: Biuro Karier UMK organizuje półroczne kursy języka migowego na poziomie podstawowym, kończące się egzaminem. Kolejna edycja rusza od lutego 2013 roku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2012, 15:35
labuda labuda jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Może koleżance chodziło o ASL (American Sign Language), który traktowany jest jak angielski dla słyszących.
Fajny pomysł z tym biurem karier, szkoda, że tak daleko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.