Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-05-2012, 10:58
captive captive jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

trina, ja również jestem po politologii

powinnam była pójść na filologię, politologia była błędem ....
ale cóż, czasu nie cofnę

staram się jednak działać teraz coś w tym kierunku
skończyłam studia podyplomowe z tłumaczenia
marzy mi się certyfikat CPE
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2012, 20:20
beatapolicha@o2.pl beatapolicha@o2.pl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie zawsze ogromna przyjemnoscia bylo uczenie sie angielskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2012, 15:47
ahinsa ahinsa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Również nie studiowałam na kierunku filologicznym.
Uwielbiam dłubać się w tłumaczeniach, daje mi to sporo satysfakcji i napędza moją, i tak już sporą, ciekawość języka. Skończyłam studia psychologiczne, nie do końca żałuję, że nie poszłam na anglistykę. Bardziej interesowałyby mnie studia z dziedziny psycholingwistyki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 12:25
dirkeana's Avatar
dirkeana dirkeana jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Rzeszów
Domyślnie super

Fajnie, nie wiedziałam, że tyle osób jest w moim położeniu. Ja studiuję architekturę na polibudzie, ale w trakcie okazało się, że nie jest to moim marzeniem, a wręcz udręką... Zawsze kochałam język polski, ale perspektyw po tym nie ma, więc zaczęłam się uczyć języków we własnym zakresie (głównie angielskiego) i może uda mi się znaleźć w tłumaczeniu moją idealną pracę. Jeśli zrobię studia podyplomowe... Studia oczywiście muszę do tego skończyć - jeszcze 2 lata, więc może wytrzymam:]
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 13:46
jendrus76 jendrus76 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jestem po ekonomii i siedzę sobie w Irlandii i tak pomyślałem, że i tak bawię się językiem na codzień więc czemu nie? Na pewno po filologii jest łatwiej ale ja lubię wyzwania więc jest to coś dla mnie. Ja zamierzam połączyć angielski i ekonomię bo w tych dziedzinach się czuję najlepiej, jeszcze myślę o tłumaczeniu historii ale w to w przyszłości. Pozdrawiam wszystkich ekonomistów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 16:25
Aga01 Aga01 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Również nie studiowałam filologii, ale prawo. Angielski zawsze był dla mnie pasjonujący. Mam nadzieję, połączyć te dwie dziedziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 16:32
patija_fr patija_fr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mój chłopak też skończył ten kierunek co Ty i wbrew pozorom, obecnie w pracy ma bardzo dużo styczności z angielskim. Dzwoni, pisze, załatwia, tłumaczy. Robi więcej jako tłumacz niż ja stricte po filologii
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 16:41
zgonia zgonia jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja nie studiowalam filologii. Skonczylam Business Management na uniwesytecie w Wielkiej Brytanii. Pozniej podjelam prace jako administrator biura w firmie, ktora zatrudniala mase Polakow bez znajomosc jezyka i tak wlasnie zaczela sie moja przygoda z tlumaczeniem. Byly to glownie tlumaczenia pisemne, chociaz zdarzalo sie rowniez asystowanie przy rozmowach przelozonych z pracownikami. Bardzo fajna sprawa, pozwala sie nieustannie rozwijac, za kazdym razem mozna nauczyc sie czegos nowego. Uwazam, ze mozna zostac tlumaczem, nie konczac filologii. Najwazniejsze to czerpac przyjemnosc z tego co sie robii, bo wtedy czlowiek chetniej sie uczy i staje sie w tym dobry.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2012, 17:57
parshi parshi jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja również nie studiowałam filologii, w tym roku kończę europeistykę. Zamierzam podjąć studia podyplomowe z zakresu translatoryki.
Najciekawszą ofertę zarówno pod względem programowym jak i cenowym znalazłam na uniwersytecie we Wrocławiu. Być może ta informacja przyda się innym osobom w podobnej sytuacji Bardzo cieszę się, że ten wątek został poruszony. Wypowiedzi, w szczególności doświadczonych już tłumaczy napawają mnie optymizmem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2012, 00:36
TomAlus TomAlus jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja skończyłem informatykę w zarządzaniu, niedawno zrobiłem certyfikat IELTS, zdałem na 7.0, mój nauczyciel mi podpowiedział, że widzi mnie w tej roli jak by mnie to interesowało, dlatego chcę się zapisać na podyplomówkę z tłumaczeń prawniczych i biznesowych, pracuję w sądzie i pomyślałem, że na tłumaczeniach można dorobić parę złotych miesięcznie. Terminologie prawniczą mam codziennie, teraz potrzebuję tylko tego samego w odpowiedniku angielskim, zastanawiam się też nad podejściem za jakiś czas do egzaminu na tłumacza przysięgłego, ale do tego daleka droga.

Ostatnio edytowane przez TomAlus : 08-13-2012 o 00:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.