Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-31-2019, 13:47
marrosa marrosa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dubbing tylko w bajkach, w filmach z aktorami brzmi jak dla mnie komicznie. Jeśli chodzi o napisy albo lektora, to zależy od języka oryginału i od nastroju. Czasem wygodniej jest z lektorem, a czasem fajniej z napisami.
Przy napisach jednak ucieka czasem trochę z tego, co się dzieje na ekranie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2019, 12:30
Magda12 Magda12 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Tylko i wyłącznie napisy(pomijając bajki dla dzieci). Od oglądania filmów z napisami zaczynałam naukę pewnych zwrotów i słówek, które słyszałam w filmie/serialu, osłuchiwałam się z językiem obcym. Poza tym lubię słyszeć głos aktorów, to też wiele dodaje filmowi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2019, 22:43
magdaang magdaang jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Filmy w języku angielskim oglądam tylko w oryginale, jeśli chodzi o inne języki, jeśli jest taka możliwość staram się wybierać napisy. Aktorzy grają również głosem i szkoda byłoby tracić tę część filmu czy serialu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-04-2019, 01:04
Natalya Natalya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Obecnie oglądam filmy niemalże tylko w oryginale (wyjątkiem są filmy, których oryginalnego języka po prostu nie znam), a jeśli już muszę, to z napisami. Kiedy jednak byłam młodsza to napisy polskie zawsze były, co bardzo pomogło mi się nauczyć angielskiego - polecam taki sposób nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2019, 22:58
MagdalenaBo MagdalenaBo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jak idę do kina albo jest podobna tego typu sytuacja i nie mam innej opcji tylko polskie napisy lub lektor to wybieram napisy. Jak nie mam takich ograniczeń to preferuję głos faktycznie grających aktorów (czyli dżwięk żródłowy, bardzo nie lubię jak słyszę dialog i słowa mi nie pasują do ruchu ust aktorów) plus napisy po angielsku (najczęściej CC z racji tego iż w większości są to produkcje UK lub USA).
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.