Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-14-2014, 22:47
MateuszG MateuszG jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Język orków

Na pierwszy rzut oka temat może wydawać się dosyć dziwny.
Chciałbym zaznaczyć, że nie jest to żadnego rodzaju prowokacja, haha.
Jednak poważnie zastanawiam się nad tym, czy ktoś rzeczywiście próbował posługiwać się tego typu językami?
Dla mniej wtajemniczonych, istnieją gry typu World of Warcraft, gdzie różne rasy posiadają swoje odmienne języki. Aby było ciekawiej, gdy będąc powiedzmy orkiem piszesz coś do znajomego, to inna osoba będąca odmiennej rasy będzie mogła przeczytać jedynie zaszyfrowaną wiadomość, która pisana jest np "językiem orków".
Bądźmy szczerzy, skoro wciąż pogłębiane są starożytne języki, to czemu nie wirtualne.
Czy ktoś spotkał się z tego typu zjawiskiem?

Ostatnio edytowane przez graczykij : 09-28-2016 o 19:43. Powód: Brak kropki na końcu zdania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2014, 00:06
basiuccia basiuccia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Szczerze? To fascynujące, że ktoś do tego stopnia może się wciągnąć w grę.

Ostatnio edytowane przez graczykij : 09-28-2016 o 19:43. Powód: Brak kropki na końcu zdania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2014, 01:20
Podszyszkownik

Domyślnie

Tego typu gry są robione celowo w taki sposób, aby pochłaniały ludzi do granic możliwości.
Jednak skupmy się na samym języku... no bo w sumie fajnie umieć coś, czego nie umie nikt inny.
Jak dla mnie jest to wręcz fascynując.e
Widziałem w internecie, że ludzie rozpisują takie języki i normalnie potrafią odmieniać "być" i składać proste zdania.

Ostatnio edytowane przez graczykij : 09-28-2016 o 19:44. Powód: Literówki, brak kropek na końcu zdań.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2014, 11:01
Gaeul Gaeul jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak po prawdzie nie spotkałam się z tym bezpośrednio, ale grzebiąc w odmętach Internetu widywałam ludzi, którzy mówili o posługiwaniu się nie tyle mową orków, co używaniu "w prawdziwym życiu" sindarińskiego czy Quenya (jakimś cudem popularność zdobyły głównie elfickie języki, które stworzył Tolkien, ale pewnie wynika to też z faktu, że to one są najbardziej rozbudowane w porównaniu na przykład do AdĂťnaic, czy nawet samej Czarnej Mowy).

Ostatnio edytowane przez graczykij : 09-28-2016 o 19:45. Powód: Zła końcówka gramatyczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2014, 19:18
Jakub Ł Jakub Ł jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z jednej strony to piękne gdy czyjaś pasja jest tak głęboka by poświęcać czas językowi orków, a z drugiej strony trochę boli, że jest wiele języków na prawdziwym świecie, które umierają, bo nikt nie poświęca im już czasu. W świecie języków tak jak w świecie zwierząt - słabsi umierają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2014, 14:58
Pepper Pepper jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Myślę, że ma tu też znaczenie to, że Sindarin i Quenya zostały stworzone przez genialnego lingwistę i są oparte na zasadach zaczerpniętych z wielu istniejących języków. Na tyle przypominają naturalne języki, że nie jest trudno się ich nauczyć.

Ostatnio edytowane przez graczykij : 09-28-2016 o 19:46. Powód: Brak kropek na końcu zdań.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-22-2014, 15:25
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak dla mnie jest to naturalna kolej rzeczy, że powstają nowe języki.
Nawet jeśli bazują one na grach, jest to pewnego rodzaju ewolucja, która ma miejsce od tysięcy lat.

Ostatnio edytowane przez tmixx : 11-09-2015 o 00:05. Powód: Błąd frazeologiczny, interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-14-2019, 23:05
Vindkast Vindkast jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie spotkałam się z nikim, kto by się takim językiem posługiwał, ale to naprawdę wspaniałe, że twórcy tak szczegółowo dopracowują światy. To tworzy wiarygodność i niezwykły klimat. Na pewno znajdą się tacy fascynaci, którzy naprawdę uczą się takich języków. Ja w dzieciństwie zauroczona byłam wspomnianym językiem quenejskim stworzonym przez Tolkiena. Ale chyba takim dowodem, że faktycznie ludzie podchwytują temat jest przykład języka valyriańskiego, czy klingońskiego na Duolingo. Bajka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-28-2019, 10:49
Blackcatso Blackcatso jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jest to raczej forma hobby, ale sam fakt znajomości takiego języka jak quenya na poziomie komunikatywnym zasługuje na wielki szacun . A jeszcze większy dla autorów, którzy potrafią podobne języki stworzyć. Sam nie miałbym nic przeciwko nauczeniu się języka eldarów (wielki fan twórczości Tolkiena ).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-04-2019, 15:48
Jackal100 Jackal100 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Blackcatso Pokaż post
Jest to raczej forma hobby, ale sam fakt znajomości takiego języka jak quenya na poziomie komunikatywnym zasługuje na wielki szacun . A jeszcze większy dla autorów, którzy potrafią podobne języki stworzyć. Sam nie miałbym nic przeciwko nauczeniu się języka eldarów (wielki fan twórczości Tolkiena ).
Wyobraźcie sobie spotkanie w Mordorze w Warszawie i szefa przemawiającego językiem Nazguli
A tłumacza o ksywie "Smoczy Język"
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.