Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-15-2013, 23:37
Nikola91 Nikola91 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Berlin. Byłam dwukrotnie, cudowna atmosfera, przemili ludzie no i cudowne grzane wino.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-17-2013, 19:47
kzajaczkowska's Avatar
kzajaczkowska kzajaczkowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zawsze chciałam być na takim jarmarku i teraz dzięki wyjazdowi na Erasmusa do Bremy w końcu będę miała taką okazję
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-28-2013, 18:09
anna_szmidt91@wp.pl anna_szmidt91@wp.pl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście jeszcze nie byłam, ale wszyscy chwalą więc przy najbliższej okazji z chęcią odwiedzę takie miejsce
Stary 08-13-2013, 13:43
Kaha90 Kaha90 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W ubiegłym roku byłam po raz pierwszy i od tamtej pory mam nadzieję, że stanie się to moją tradycją. Jest magicznie . Byłam w Berlinie i to coś niesamowitego, że w tak wielkim mieście jest miejsce, w którym można się poczuć jak w innym świecie :P. Niesamowita atmosfera, PRZEMILI ludzie no i oczywiście pycha grzane wino ). Szkoda, że taka tradycja nie dotarła jeszcze do nas, ale biorąc pod uwagę to, jak chętnie naśladujemy zachód, to może z czasem jarmarki bożonarodzeniowe pojawią się również w Polsce. A póki co, to zawsze fajna okazja, żeby wybrać się do Niemiec
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2013, 12:24
jezykigermanskie jezykigermanskie jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja byłam w Aachen- jedno z najpiękniejszych miast tej ziemi! na zabytkowym placu obok monumentalnej katedry i w wąskich uliczkach wokół rozstawione są kramy z dobrociami. Polecam Gleuhwein w cenie 2 Euro i pierniki ) Bardzo wygodny dojazd (samolot do Kolonii, z Kolonii ok 25 minut pociągiem do Aachen).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2013, 17:41
invivable invivable jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jak już kilka osób wspomniało, takie jarmarki mają miejsce w większości niemieckich miast. Ja byłam kilka razy na Weihnachtsmarkt w Berlinie i w tym roku pewnie też, bo atmosfera jest naprawdę wspaniała i świąteczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2013, 19:12
woochuck woochuck jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Byłem przed Świętami w Berlinie, jarmarków jest kilka. Wspaniała bożonarodzeniowa atmosfera, polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2013, 07:37
agnieszkaprus agnieszkaprus jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja polecam ten w Berlinie! Co prawda nie widziałam innych, ale berliński bardzo mi się podobał. Niesamowity klimat, który trzeba samemu poczuć. Muzyka, zapach grzanego wina, pierników, karuzele, tłumy ludzi i przede wszystkim baardzo świąteczna atmosfera
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2013, 11:36
nina.j nina.j jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez aleksandran1 Pokaż post
Był ktoś z was kiedyś na Weihnachtsmarkt w Niemczech?? Czy wiecie może aktualnie gdzie takie mają miejsce, chodzi mi konkretnie o miasto, będę wdzięczna za wskazówki. Ola
Bardzo polecam Weihnachtsmarkt w Dreznie. Jest to jeden z najstarszych, jesli nawet nie najstarszy, i najpiekniejszych w Niemczech rynkow bozonarodzeniowych.
Trwa zawsze od czwartku przed pierwsza niedziela Adwentu do 24. grudnia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-25-2013, 17:22
madziaczek madziaczek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez nina.j Pokaż post
Bardzo polecam Weihnachtsmarkt w Dreznie. Jest to jeden z najstarszych, jesli nawet nie najstarszy, i najpiekniejszych w Niemczech rynkow bozonarodzeniowych.
Polecam również. Jest tam kilka jarmarków, a każdy ma coś wyjątkowego. Najstarszy to Striezelmarkt organizowany od 1434r. W Dreźnie warto spróbować lokalnej Stollen oraz wspominanych wcześniej napoi (wina grzanego, punchu , czy Freuerzangbowle)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.