Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-17-2019, 17:45
Szvejkova Szvejkova jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Nauka angielskiego w domu

Czy macie może do polecenia łatwo dostępne podręczniki na dobrym poziomie bądź też programy do nauki angielskiego w domu (powyżej B2)? Bądź też macie jakieś alternatywne i przyjemne sposoby nauki?
Uczycie się sami w domu czy wolicie uczęszczać na zajęcia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2019, 21:31
Natalya Natalya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moja koleżanka mówi, że filmy i podręczniki od Arleny Witt bardzo jej pomogły, a że sama czasami zerkałam na jej filmy, to mogę polecić. Poza tym zawsze polecam uczącym się angielskiego to samo - czytanie po angielsku ciekawych książek/komiksów, oglądanie seriali/filmów (nawet z napisami po angielsku albo polsku), słuchanie muzyki i sprawdzanie jej znaczenia. To bardzo przyjemny sposób i bardzo łatwy. Ponadto jeśli ma się znajomego, który dobrze mówi po angielsku, to polecam rozmawiać z nim po angielsku - ja tak ćwiczę z przyjaciółką i polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2019, 14:37
magdaang magdaang jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podręczniki firmy Oxford do certyfikatów lub Macmillana. Do tego internet jest narzędziem, którego bez watpięnia nie należy bagatelizować. Kanały takie jak: ELS speakout, James ESL i wiele innych świetnie tłumaczą zagadnienia gramatyczne i ćwiczą słuchanie. Do tego autentyczne kanały Brytyjczyków czy Amerykanów, w zależności od tego jaki akcent wolimy. Przy samodzielnej nauce nie można zapominać o mówieniu, warto ściągnąć aplikację taką jak np. Tandem i rozmawiać z innymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2019, 13:38
jozwial jozwial jest offline
Kumotr

Domyślnie

Witajcie, ja uczę się z kursem enlinado mówić, wydawało mi się że jestem na b2, ale nie w ząb nic nie potrafiłam powiedzieć. Dużo rozumiem jak ktoś coś do mnie mówi, ale sama żeby zacząc rozmowę mam bardzo duże problemy.
Nauka w domu to jedno z najlepszych rozwiązań moim zdaniem, warto wybrać świadomie jakiś program lub kurs u mnie nauka z tym kursem sprawdza się i widze progres.
A wy z jakich programów się uczycie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2019, 10:57
AnnaStoch AnnaStoch jest offline
Kumotr

Miejscowość: Polska, Kraków
Domyślnie

Ja najwięcej uczę się, oglądając filmy i seriale w danym języku i używając go, przeszukując internet. W ten sposób ciągle czytam po angielsku i nie przeznaczam na to dodatkowego czasu (tych samych rzeczy szukałabym po polsku. A w przypadku filmów i seriali uczę się odpoczywając. Dodatkowo słówka i wyrażenia od razu dostaję w kontekstach i nie mam potem problemu z ich prawidłowym używaniem
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.