Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-08-2018, 12:50
EveAnne's Avatar
EveAnne EveAnne jest offline
Kumotr

Domyślnie

Może akurat miałam pecha, ale podczas wyjazdu do Włoch kilka lat temu nie natknęłam się na nikogo skłonnego użyć angielskiego. Za to całkowicie na migi można było się zupełnie przyzwoicie dogadać, przynajmniej w mało skomplikowanych sprawach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2018, 13:12
Verbena Verbena jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Miałam problem we Francji i, o dziwo, w Hiszpanii też się po angielsku nie dogadałam. Okazało się, że moja rozmówczyni była Polką
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2018, 12:25
InaA InaA jest offline
Kumotr

Domyślnie

W Japonii jest bardzo duża grupa osób, które znają język angielski, ale zapytani o coś wstydzą się odpowiedzieć. Są także Japończycy, którzy chcą się popisać swoją "wspaniałą" znajomością angielskiego, ale wypowiadają angielskie słowa w taki sposób, że bardzo ciężko jest się domyślić jakie słowo mieli właściwie na myśli. Wydaje mi się jednak, że mimo to jako turysta dość łatwo jest się poruszać w Japonii (przynajmniej po większych miastach, bo w małych miasteczkach bywa różnie), ponieważ większość znaków/instrukcji/biletomatów/menu w restauracjach/wszystkiego jest dostępna także w wersji angielskiej. Poza tym w restauracjach do menu często dołączone są zdjęcia potraw, albo przed sklepem wystawione są plastikowe dania. Wystarczy na nie wskazać, żeby otrzymać jedzenie. Jeżeli chodzi o zakwaterowanie, to hostele bardzo często są prowadzone przez osoby z zagranicy, albo przez Japończyków którzy są w stanie się dogadać po angielsku. W droższych hotelach ktoś z obsługi zazwyczaj jest w stanie się porozumieć po angielsku, chociaż widziałam już sytuacje, kiedy ludzie na recepcji nieco panikowali, gdy zobaczyli Europejczyków i widać było ulgę na ich twarzach gdy informowało się ich, że potrafi się mówić po japońsku. Największy problem sprawiają zazwyczaj miejsca ze średniej półki cenowej, gdzie obsługa często nie potrafiła się porozumieć po angielsku, a kwestionariusze do wypełnienia przy zameldowaniu się były dostępne jedynie po japońsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2018, 21:48
nina12's Avatar
nina12 nina12 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Węgry i Ameryka Łacińska.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-08-2018, 21:12
Dominiczka Dominiczka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hiszpania i Włochy zauważyłam że dużo ludzi wymienia też Francję, a ja akurat nie miałam tam tego problemu. Może dlatego, że zazwyczaj najpierw mówiłam coś po francusku, a w przypadku dużych problemów w komunikacji angielski okazywał się lepszy... W przypadku Hiszpanii i Włoch nawet wtedy nie dawało rady, po prostu nie znali języka i koniec.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.