Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-03-2017, 18:46
szym szym jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Którego języka skandynawskiego się uczyć?

Wiem, że to sprawa indywidualna, ale chciałabym poznać waszą opinię na ten temat. Którego języka skandynawskiego się uczycie albo może chcielibyście się nauczyć i dlaczego właśnie ten?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2017, 20:34
encja encja jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś chciałam uczyć się szwedzkiego, ale skończyłam na norweskim i nie żałuję na pewno uczę się ze względu na to, że rynek pracy jest dość bogaty i każdy może znaleźć coś dla siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2017, 13:42
siluvaine siluvaine jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Mam kontakt ze wszystkimi językami skandynawskimi, aktualnie ucząc się duńskiego i z czystym sercem mogę polecić naukę właśnie duńskiego. Mimo iż fonetycznie rzeczywiście jest z czym walczyć, to jest to język ciekawy oraz dający wielkie możliwości w całym skandynawskim świecie, np. czytanie, rozumienie i posługiwanie się później językiem norweskim (i w mniejszym stopniu szwedzkim) nie sprawia większych problemów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2017, 14:15
Wanderer Wanderer jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Norweski i Islandzki, ponieważ do tych krajów najchętniej bym pojechał. A może i nawet zamieszkał .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2017, 15:20
alkacc01 alkacc01 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Fiński jstaje się coraz bardziej popularny, być może to jest przyszłość
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2017, 21:16
szym szym jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Z tego co mi wiadomo, język fiński należy do rodziny języków ugrofińskich i jest spokrewniony z językiem estońskim, a nie językami skandynawskimi. Jednakże jest w nim wiele zapożyczeń ze szwedzkiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-06-2018, 17:50
datryba datryba jest offline
Podszyszkownik

Wątek ma już ponad rok, ale może ktoś inny będzie szukał odpowiedzi. To zawsze jest kwestia osobista, ja sam jestem w trakcie nauki języka duńskiego, który przez niektórych jest uznawany za najmniej popularny, jednak mogę bardzo polecić jego naukę. Oczywiście fonetyka wymaga dużo pracy i czasu, jednak udana rozmowa z nativem (gdy rozumie nas bez problemu) daje bardzo dużą satysfakcję . Poza tym, dobra znajomość duńskiego daje również możliwość praktycznie bezproblemowego czytania norweskich książek i tekstów, również komunikacji, trochę ciężej ze szwedzkim, ale to też jest do zrobienia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2018, 16:21
szewczyk1 szewczyk1 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Warto popytać w tym temacie znajomych. Moim zdaniem to najlepsze możliwe rozwiązanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2018, 12:27
inykiel inykiel jest offline
Kumotr

Miejscowość: Rybnik
Domyślnie

Ja wybrałam szwedzki i nie żałuję tego wyboru. Początkowo dlatego, że w mojej okolicy był on jedynym skandynawskim językiem, który można było studiować. Moim zdaniem szwedzki ma drobną przewagę nad językiem norweskim - jest językiem roboczym roboczym Unii Europejskiej, więc jego znajomość daje możliwość pracowania w strukturach Unii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2019, 17:59
NinaK96 NinaK96 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez szym Pokaż post
Wiem, że to sprawa indywidualna, ale chciałabym poznać waszą opinię na ten temat. Którego języka skandynawskiego się uczycie albo może chcielibyście się nauczyć i dlaczego właśnie ten?

Norweski Aktualnie jestem na 3 roku studiów i zakochałam się od pierwszego ujrzenia słówek w tym języku i też w studiach
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.