Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-12-2018, 20:46
filip970622 filip970622 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem jak najbardziej za integracją Europy. Narody powinny czerpać od siebie to co najlepsze i wspólnie rozwiązywać problemy. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zyskujemy na możliwości swobodnego przemieszczania się między krajami Unii.

Ostatnio edytowane przez paulina14 : 12-17-2018 o 00:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-22-2018, 18:03
izabelapoz izabelapoz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Jestem za tym, aby kraje współpracowały na płaszczyźnie gospodarczej, wymieniały się surowcami (o ile żaden kraj za bardzo na tym nie straci), ale jednocześnie mogły zachować swoją odrębność kulturową i decydować o wewnętrznych sprawach. Każdy kraj posiada swoją odrębną kulturę i powinien ją pielęgnować. Np. język polski jest moim zdaniem bardzo bogaty i można nim wiele wyrazić, rozwijał się przez lata i nie chciałabym, aby zastąpił go angielski.

Ostatnio edytowane przez paulina14 : 12-17-2018 o 00:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-26-2018, 17:18
BangtanGirl BangtanGirl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie jestem euroentuzjastką. Kraje powinny ze sobą współpracować w każdej możliwej dziedzinie, żeby każdemu z nas żyło się łatwiej, bezpieczniej i radośniej. Pewnie moje marzenie o globalnej współpracy i pokoju to tylko marzenie, ale i tak mam nadzieję, że kiedyś wszyscy będziemy się traktować z szacunkiem, słuchać siebie nawzajem i darzyć siebie nawzajem miłością, zamiast nieustannie się kłócić albo bić się i co najstraszniejsze: rozlewać krew.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2018, 15:20
bolly_wood bolly_wood jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem euroentuzjastką. Mieszkałam kilka lat w Wielkiej Brytanii, więc tym bardziej boli mnie Brexit.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-05-2019, 17:42
BlueDavid BlueDavid jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Idea jest dobra, ale obecna sytuacja w Unii Europejskiej nie wróży niczego dobrego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-23-2019, 13:42
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Anna P Pokaż post
Mówi się, że dzięki Unii Europa przeżywa obecnie najdłuższy w swej historii okres pokoju. Jest to ważny argument przemawiający na korzyść tej instytucji. Ma ona swoje problemy, ale dobrze, że nikt ich nie próbuje rozwiązać drogą zbrojną. Z tego powodu skłaniam się w stronę euroentuzjazmu.
W jaki sposób liczysz najdłuższy okres pokoju? Mamy obecnie do czynienia

1. prawie z rozpadem integralnym Hiszpanii,

2. prawie wojną domową we Francji (protesty żółtych kamizelek są bliźniaczo podobne to protestów na Majdanie i w Damaszku, które doprowadziły do wojen odpowiednio na Ukrainie i w Syrii, a to rozlało się na Irak)

3. piszesz, jakby Francja i Wielka Brytania nie spowodowały wojny w Libii (pod pretekstem zakazu lotów). Libia była jednym z najbogatszych krajów (największe zapasy złota na świecie, Libia pomagała krajom w regionie w obszarze rolnictwa i zapewnienie wody - realizowała największy projekt na świecie, ale i inne, np.
Kod HTML:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Sztuczna_Rzeka
)

4. Wczorajsza wizyta w Berlinie znanego w Niemczech youtubera doprowadza do walk ulicznych. Czy to jest normalne? Wcześniej, przejeżdżając przez Niemcy robiłem przystanek w okolicach Berlina (A10) - najczęściej żeby pozwiedzać - czy to w Berlinie (Pergamonmuseum czy Museuminsel), czy też Poczdamie (Charlottenburg). Od kilku lat nie da rady. Handel ludźmi, narkotykami i prostytucja. Podejrzani ludzie chodzą nawet nie z nożami, a jakimiś maczetami. Przystanek robię dopiero po polskiej stronie, gdzieś w okolicach Gniezna - zupełnie inny świat (w pozytywnym znaczeniu).

5. Jest dokładnie odwrotnie. EU jest eksporterem konfliktów. To na Ukrainie byli ministrowie spraw zewnętrznych Francji i Niemiec. Przypomnę, że Ukraina oddała swój arsenał atomowy w zamian za gwarancje bezpieczeństwa ze strony EU. Gdzie one teraz są? W czarnej dziurze...

6. Atak na Libię spowodował, że cała Afryka ruszyła w stronę Europy. Libia nie kontroluje granic, ich straż
przybrzeżna została uziemiona, dlatego przemytnicy tam pakują ludzi na łodzie i pontony i nikt ich nie niepokoi. A jeszcze lepiej, niektóre organizacje humanitarne tam wysyłają swoje statki (pod wybrzeże Libii) i ratują ludzi pływających na pontonach (tylko dlaczego nie najbliżej na brzeg, czyli na wybrzeże Libii?) zabierając ich na Maltę lub do portów we Włoszech lub Hiszpanii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-23-2019, 14:05
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez filip970622 Pokaż post
Jestem jak najbardziej za integracją Europy. Narody powinny czerpać od siebie to co najlepsze i wspólnie rozwiązywać problemy. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zyskujemy na możliwości swobodnego przemieszczania się między krajami Unii.
Drogi Filipie, tylko że to nie jest integracja, a kolonizacja. Odpowiedz mi, ile działa firm niemieckich w Polsce (żeby nie było, że czepiam się Niemiec, to mogą być też francuskie), a ile jest takich polskich sieci jak E. Leclerk czy Real w Niemczech, czy Francji? Nie ma żadnej i dobrze wiesz dlaczego, bo nie ma czegoś takiego, jak swoboda przepływu kapitału. Rynek niemiecki i francuski są dobrze chronione poprzez przeróżne koncesje i pozwolenia.

Dochodzi do tego, że dwie firmy (Bauer i Axel Springer) kontrolują około 90% tytułów w Polsce. Jak jakiś dziennikarz coś napisze nie po linii, to dochodzi do zmiany dziennikarza, korektora, szefa działu lub nawet dyrektora (np. sprawa Cezarego "Trotyl" Gmyza - a dodam, że opisany trotyl w Smoleńsku został potwierdzony). A tak przy okazji wszystkie te tytuły atakowały zaciekle s.p. Leppera, a to że 'pierdzieli' głupoty o talibach w Klewkach (też potwierdzone) lub ataki poprzez tzw. seksaferę:

Kod HTML:
https://www.facebook.com/watch/?v=909438895906058
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-24-2019, 13:50
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez bfree Pokaż post
Dochodzi do tego, że dwie firmy (Bauer i Axel Springer) kontrolują około 90% tytułów w Polsce. Jak jakiś dziennikarz coś napisze nie po linii, to dochodzi do zmiany dziennikarza, korektora, szefa działu lub nawet dyrektora (np. sprawa Cezarego "Trotyl" Gmyza - a dodam, że opisany trotyl w Smoleńsku został potwierdzony).
Dzisiejsze 'sensacyjne' (o których wiadomo już od kilku lat) doniesienia:

Kod HTML:
https://www.wprost.pl/kraj/10201887/brytyjskie-laboratorium-wykrylo-trotyl-na-wraku-tupolewa-sensacyjne-doniesienia-sieci.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2019, 11:49
Wiktoria潘珊's Avatar
Wiktoria潘珊 Wiktoria潘珊 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie jestem euroentuzjastką. Z czysto gospodarczego punktu widzenia, tylko jako Unia Europejska jesteśmy w stanie konkurować gospodarczo z takimi krajami jak Chiny czy USA.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-25-2019, 19:12
EwaS EwaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W duchu zbliżających się wyborów, moblilizuję szanownych użytkowników forum do głosowania jutro Zdecydowanie jestem euroentuzjastką. Obecność w Unii Europejskiej to nie tylko dostęp do funduszy, jak zapewne przewaga społeczeństwa tak to utożsamia, ale również wiele możliwości wymiany kapitału, know-how, przynależność do wspólnoty, zawsze lepiej być elementem liczącej się grupy, niż samotnie dryfującym statkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.