Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-27-2012, 14:58
v_l_g's Avatar
v_l_g v_l_g jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: LODZ
Domyślnie

Ja uczyłem się w liceum i na studiach hiszpańskiego. I mimo, że uwielbiam ten język, nic mi do głowy nie weszło. Ale podejrzewam, że publiczne nauczanie nie sprzyja rozwojowi językowemu. Kiedyś się zapiszę prywatnie, obiecuję to sobie od lat...
Stary 02-28-2012, 10:55
IWKA IWKA jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez sokananasowy Pokaż post
Ja się przez 15 minut uczyłam chińskiego i wiem, że nigdy nic nie zdziałam, bo liczy się intonacja, a ja wszystko wymawiam płasko :]
ja bym chciała mówić po chinsku tak, jak Chinczycy mówią po polsku. dają radę - zazdroszczę.
Stary 02-28-2012, 11:00
agnesskar agnesskar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie najmniej przyjemnie uczy się angielskiego, rosyjski z kolei chłonę w mig i uwielbiam ten język bo jest miękki, miły i melodyjny A angielski jest dla mnie bezduszny. No ale takie są czasy, że jest niezbędny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-28-2012, 22:36
katarzynakubera katarzynakubera jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dołączam do grona tych, którym nie po drodze z językiem niemieckim... 6 lat nauki i choć oceny nie były najgorsze, to teraz, po paru latach nie porozumiałabym się nawet w podstawowych kwestiach w tym języku... :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-29-2012, 11:16
melon melon jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nic oryginalnego - niemiecki! A szkoda, bo tu gdzie obecnie mieszkam znajomość niemieckiego byłaby na ogromny plus. Liczę jeszcze po cichu na to, że może doznam nagłego olśnienia i mobilizacji i podejmę naukę tego języka na jakimś kursie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-29-2012, 23:44
NiuAn NiuAn jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nie będę się wyróżniać – niemiecki, uczyłam się przez ponad 3 lata i mimo wszystko umiem się tylko przedstawić. Ten język zdecydowanie mnie nie pociąga, przez to też wydaje mi się trudnym do nauki, wolę arabski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2012, 15:28
Patrycjaaa Patrycjaaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z decydowanie niemiecki.
Na samym początku nauki zraziłam się do francuskiego, z powodu znienawidzonej nauczycielki. Jednak po roku dostaliśmy nową, sympatyczną i kompetentną nauczycielkę. Dzięki niej polubiłam język i wylądowałam na filologii francuskiej Teraz uwielbiam ten język, ale początki były dramatyczne.
Zastanawiam się, czy do niemieckiego też mogłabym zmienić swój stosunek. Chyba nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2012, 20:11
sunrise sunrise jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oj widzę, że nie jestem jedyna.... niemiecki! Jakoś ni w ząb nie wchodzi mi ten język. Pamiętam po pierwszym roku nauki po wakacjach nauczycielka kazała nam się po niemiecku przedstawić.... nawet tego nie potrafiłam....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2012, 20:36
Magda_Świder Magda_Świder jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Dla mnie, napiszę nie skromnie, nie ma takiego języka. Nie lubię francuskiego, ale to nie przeszkadza mi się go nauczyć. Jeśli ktoś chce i wie, że mu się to uda, to nauczy się wszystkiego. Wystarczy odrobina silnej woli i samozaparcia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-04-2012, 09:00
Dorian Grey Dorian Grey jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Hej,

U mnie było podobnie właśnie z językiem niemieckim. Zacząłem się go uczyć stosunkowo wcześnie, bo jeszcze w podstawówce, a więc o parę lat wcześniej niż angielskiego. Później kontynuowałem naukę w szkole średniej a nawet potem na studiach. I co? I nic, tyle lat a efekt bardzo mizerny, nie dogadam się po niemiecku ni w ząb. Nauka poszła w las... Inaczej było z angielskim, zacząłem uczyć się go później (może bardziej świadomie, bo z własnego wyboru) - a więc krócej niż niemieckiego, ale przynajmniej są jakieś efekty i można powiedzieć, że opanowałem go w stopniu zadowalającym, komunikatywnym. Nie wiem, może to kwestia podejscia, nastawienia właściwego. Z angielskim wiązałem jakieś plany, zadawałem z tego języka maturę. Może więc problem leży w sferze motywacji, a może po prostu do pewnych języków ma się jakieś indywidualne predyspozycje, a do innych nie... W każdym razie potem były jeszcze próby z hiszpańskim i rosyjskim, ale z równie mizernym efektem jak w przypadku nieszczęsnego niemieckiego. Potem zaczęła się praca i na razie nie ma czasu, aby do tego powrócić i spróbować jescze raz wejść do tej samej rzeki, lub próbować z innymi językami. Ale może kiedyś? Nie należy się poddawać i mam zamiar jeszcze edukować się językowo, kiedy będzie więcej czasu. W końcu człowiek uczy się całe życie... I tak właśnie pozostałem ze znajomością jednego tylko języka obcego (o tyle o ile...), a i tu pewnie byłoby się do czego przyczepić i nad czym popracować...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.