Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-20-2018, 22:27
kaluza,sylwia1996's Avatar
kaluza,sylwia1996 kaluza,sylwia1996 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez cassie97 Pokaż post
Dziękuję AleksandaLis.

Miło, że są tu osoby z podobnymi zainteresowaniami kaluza,sylwia1996. Język szwedzki jest bardzo interesujący, jednak bałabym się podjąć takiego wyzwania i się go nauczyć. Dlatego podziwiam cię i życzę powodzenia w dalszej nauce i pracy jako tłumacz.
U mnie zajęcia z tłumaczeń zaczęły się już na pierwszym roku. Na początku były to tłumaczenia a vista, później przekład pisemny, ustny i tłumaczenia audiowizualne.

Nie dziękuję. A tak na poważnie to dziękuję bardzo. Tobie też życzę powodzenia. Nie jest to wcale taki trudny język. Słuchanie jest najgorsze, ponieważ szwedzi mówią zdecydowanie za szybko, ale poza tym wszystko jest do ogarnięcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2018, 13:07
CHARLI22 CHARLI22 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Witam na forum

Cieszy mnie fakt, ze do grona dołączyła kolejna ambitna osoba.

Powodzenia w staraniach!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-31-2018, 11:45
cassie97 cassie97 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez CHARLI22 Pokaż post
Witam na forum

Cieszy mnie fakt, ze do grona dołączyła kolejna ambitna osoba.

Powodzenia w staraniach!
Dziękuję. Oby tylko starania nie poszły na marne.
Szczerze mówiąc trochę dziwi mnie fakt, że ludzie oceniają mnie jako osobę ambitną, skoro sama bym tak o sobie nie powiedziała. Zapewne jest tu wiele osób bardziej ambitnych ode mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2018, 19:30
KasiaNBień KasiaNBień jest offline
Kumotr

Smile

Cześć Kasiu!

Miło Cię poznać. Też jestem Kasia i również studiuję lingwistykę stosowaną ( hiszpański-angielski), ale już kończę licencjat. Studiujesz na UW? Powodzenia w realizacji wszelkich planów.

Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2018, 14:04
oligar oligar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hej, również jestem studentką lingwistyki stosowanej, tyle że z językami: angielski i niemiecki. Natomiast nigdy nie słyszałam o lingwistyce z językiem hiszpańskim. Jest to dla mnie ciekawe połączenie, jako że uczyłam się hiszpańskiego 3 lata.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2018, 22:14
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez AgaDu Pokaż post
Witaj na forum. Wybrałaś bardzo ciekawą kombinacje łącząc pedagogikę z tłumaczeniem. Jestem pewna że przyszłościowo masz duże szanse uzyskania zawodu w którym będziesz szczęśliwa i czuła sie jak ryba w wodzie.
To bardzo ciekawa specjalizacja. Szkoda, że jak ja wybierałam studia nigdzie takiej nie było. Dopiero rok później, w 2016 otworzyli na UW specjalizację tłumaczeniowo-nauczycielską z językiem szwedzkim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2018, 22:16
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez oligar Pokaż post
Hej, również jestem studentką lingwistyki stosowanej, tyle że z językami: angielski i niemiecki. Natomiast nigdy nie słyszałam o lingwistyce z językiem hiszpańskim. Jest to dla mnie ciekawe połączenie, jako że uczyłam się hiszpańskiego 3 lata.
Są takie lingwistyki. Z tego, co się orientuję w Wyższej Szkole Europejskiej i na Uniwersytecie Łódzkim można studiować lingwistykę dla biznesu i tam jest hiszpański właśnie do wyboru. Kilka ładnych lat temu także na UMCS można było studiować hiszpański plus drugi język obcy. Wiem, ponieważ miałam się właśnie tam udawać, ale stwierdziłam, że to szwedzki jest moją największą miłością.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2018, 09:52
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KasiaNBień Pokaż post
Cześć Kasiu!

Miło Cię poznać. Też jestem Kasia i również studiuję lingwistykę stosowaną ( hiszpański-angielski), ale już kończę licencjat. Studiujesz na UW? Powodzenia w realizacji wszelkich planów.

Pozdrawiam!
Miło poznać kolejną Kasię. Mi został ostatni rok licencjatu. W tym roku będę pisać pracę. Studiuję na UMCS, ale zastanawiam się nad UW na studia magisterskie. Mają tam zaoczną lingwistykę? Teraz studiuję dziennie, ale chciałabym przejść na zaoczne. W Lublinie niestety nie ma takiej możliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2018, 09:56
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez oligar Pokaż post
Polecam UMCS. Mają tam bardzo duży wybór kombinacji językowych. Jest lingwistyka z niemieckim, rosyjskim, francuskim, hiszpańskim i portugalskim (portugalski dla osób początkujących). We wszystkich tych kombinacjach można studiować samą specjalizację tłumaczeniową, albo dodatkowo wybrać również nauczycielską (niestety jak każda dodatkowa specjalizacja jest ona płatna).
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.