Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-14-2015, 00:48
coyoteugly coyoteugly jest offline
Kumotr

Miejscowość: Olsztyn
Domyślnie Nieznajomość języka polskiego wsród obcokrajowców

Kochani, bywam oburzona a jednocześnie zaskoczona, dlaczego my Polacy, aby porozumieć się z obcokrajowcem zmuszeni jesteśmy znać jego język, a tenże obcokrajowiec, przyjechawszy do Polski wymaga od nas znajomości jego języka a przynajmniej języka angielskiego!? Chciałabym poznać Wasze zdanie i jestem wdzięczna za każdą opinię!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-14-2015, 11:25
Marijka Marijka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dzień dobry! A czy może być podany konkretny przykład?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-14-2015, 13:01
enraha's Avatar
enraha enraha jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Szczerze mówiąc, to nie spotkałam się jeszcze z takiego rodzaju wymaganiami wśród obcokrajowców w naszym kraju. Jeśli nie znają polskiego, to wiadomo, że będą próbowali się porozumieć w języku, który znają, choćby angielskim. Niezaprzeczalne jest jednak, że warto poznać podstawowe zwroty w języku danego kraju, do którego się udajemy. Albo mieć chociaż pod ręką rozmówki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2015, 14:01
Truefair Truefair jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Będąc w Chinach spotkałam się z osobami rosyjskiego, kazachskiego pochodzenia, którzy przyjechali tam na studia nie mówiąc nic w tym języku. Totalne zero. I próbowali dogadać się na kampusie po angielsku bądź rosyjsku, co nie przynosiło efektów. Po tym jak stwierdzili, że nie dogadają się po polsku, to próbowali po rosyjsku, więc na własnym doświadczeniu wiem, że zdarzają się takie osoby, które wymagają od innych znajomości ich języka bądź przynajmniej angielskiego, gdy sami nie wysilili się nawet na wyuczenie się paru zwrotów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2015, 22:49
emila1905 emila1905 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jakiś czas temu poznałam studenta z Litwy, który w ogóle nie chciał się uczyć polskiego, nawet zwykłe "dzień dobry" czy "dziękuję" nie chciało mu przejść przez gardło. Komunikował się tylko po angielsku. Na moje pytanie dlaczego nie chce poznać chociaż podstawowych polskich słów odpowiedział, że polski jest tak samo nieprzydatny jak litewski, więc nie chce sobie nim zaśmiecać głowy. Woli się np. pouczyć francuskiego.. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2015, 12:16
bkubina bkubina jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gliwice
Domyślnie

Myślę, że to nie jest reguła. Nie musimy znać języków obcych jeśli nie chcemy. Wielu obcokrajowców mimo wszystko uczy się języka polskiego i powinniśmy być tolerancyjni w stosunku do nich, ponieważ nasz język jest bardzo trudny i raczej dla pasjonatów. Ja podróżując do różnych krajów też nie zawsze znam język, którym posługują się mieszkańcy danego państwa i też spotykam się mimo wszystko, z sympatycznością i tolerancją Poza tym wiele osób chętnie korzysta z możliwości porozmawiania w języku angielskim
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2015, 14:45
coyoteugly coyoteugly jest offline
Kumotr

Miejscowość: Olsztyn
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez emila1905 Pokaż post
Ja jakiś czas temu poznałam studenta z Litwy, który w ogóle nie chciał się uczyć polskiego, nawet zwykłe "dzień dobry" czy "dziękuję" nie chciało mu przejść przez gardło. Komunikował się tylko po angielsku. Na moje pytanie dlaczego nie chce poznać chociaż podstawowych polskich słów odpowiedział, że polski jest tak samo nieprzydatny jak litewski, więc nie chce sobie nim zaśmiecać głowy. Woli się np. pouczyć francuskiego.. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam.
Chciałabym się z tym nie zgodzić, ale niestety chyba miał rację. Jednak angielski jest językiem, który każdy z nas znać powinien. Osobiście, mam do siebie duży żal, że przy zdolności do nauki języków obcych, nie opanowałam języka angielskiego na tyle, by się swobodnie komunikować. Kilkukrotnie nawet zaczynałam uczęszczać na kursy językowe, ale zawsze pojawiał się jakiś przeszkadzacz. Najczęściej w postaci utraty pracy, zatem z nauki trzeba było rezygnować. Ale postanowiłam to naprawić i zaczynam naukę angielskiego na własną rękę, tzn. czytając i słuchając anglojęzycznych treści.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-26-2015, 16:11
Szymon95 Szymon95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Język polski jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie i nie ma się co dziwić, że większość obcokrajowców nie zna polskiego, chociaż są tacy, którzy uczą się polskiego albo znają nasz język. Jak ktoś nie zna polskiego to będzie próbował porozumieć się po angielsku albo w języku ojczystym. Owszem można być złym na to, bo jak jedzie się np. do Francji to oni tam wymagają znajomości francuskiego, mimo, że znają angielski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-26-2015, 22:58
shaolin25 shaolin25 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak samo jest w Niemczech. Choc mlodzi ludzie znaja angielski, to sa leniwi i nie chce im sie "produkowac". Wymagaja niemieckiego, szczegolnie jesli starasz sie o prace tutaj. Sprechen Sie Deutch? - to podstawowe pytanie.....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-28-2015, 20:52
oliwka2324 oliwka2324 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ludziom w innych krajach których język jest bardziej powszechny i rozpoznawalny uważają że to do nich należy się dostosować ;p A zresztą jak można mieć pretensje że ktoś nie chce nauczyć się polskiego skoro to tak trudny język :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.