Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-16-2012, 14:58
celina.f celina.f jest offline
Kumotr

Domyślnie

Scs był całkiem fajny - miałam świetna wykładowczynię. Trochę męki na egzaminie, ale coś w głowie zostało.
Dużo gorsza była dla mnie gramatyka historyczna słowackiego

Ostatnio edytowane przez fakmak : 04-06-2016 o 16:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2012, 19:28
Montana Montana jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

SCS jest ciekawy przede wszystkim wtedy, gdy ktoś uczy się kilku języków słowiańskich. Widać wtedy ciekawe zależności między językami. Można się wtedy uczyć słówek na zasadzie porównań, bądź zapamiętując regułę zmian zachodzących w różnych językach. Na pewno bardzo ważny przedmiot na filologii słowiańskiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2012, 19:40
bohemia's Avatar
bohemia bohemia jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

U mnie SCS super, choć pani prowadząca "piła". Mieliśmy z nią i wykłady i ćwiczenia. Nie było mowy, żeby na ćwiczenia przyjść nieprzygotowanym (wyciągała do tablicy)
Ja się uczyłam na bieżąco, dlatego z egzaminem nie miałam żadnych problemów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2012, 23:13
szczypior's Avatar
szczypior szczypior jest offline
Kumotr

Domyślnie

Scs mnie przerażał. Pamiętam z niego tylko historię Cyryla i Metodego (ulubioną z resztą przez naszego dziekana), a poza nią nie widzę jakiejś znaczącej roli tego przedmiotu w moim życiu.

Ostatnio edytowane przez fakmak : 04-06-2016 o 16:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2012, 13:09
4znaki 4znaki jest offline
Kumotr

Domyślnie

Scs to czyste piękno! miałam tylko podstawy na polonistyce, ale zakupiłam wielki podręcznik, bardziej szczegółowy, i czyham tylko na kawałek czasu, który będę mogła poświęcić na bliższe zapoznanie się z ww. W sumie, żeby zrozumieć tekst wystarczy być oczytanym w literaturze staropolskiej i znać podstawy rosyjskiego, czy jakiegoś innego podobnego języka i jakoś idzie. Bardzo mi pomógł w zrozumieniu niektórych niuansów rozwoju języków słowiańskich. Padam na kolana.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2012, 13:38
Achladi Achladi jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Athens
Domyślnie

Ciekawy, ale raczej do niczego nieprzydatny
Stary 04-17-2012, 20:55
smartyna smartyna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jestem w trakcie zajęć z scs-u. Muszę przyznać, że przed rozpoczęciem studiów był to przedmiot, którego nie mogłam się doczekać, głównie ze względu na nazwę . Teraz stwierdzam, że to jeden z najnudniejszych przedmiotów, ale podejrzewam, że to raczej zasługa ćwiczeniowca. No cóż, jedyne co umiem po praktycznie połowie semestru to zaznaczenie pozycji jerów, teoretycznie końcówki deklinacji na -o i -jo i transkrypcję na "łacinkę".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2012, 00:28
npali npali jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdarzało się coś ciekawego, ale ogólnie zajęcia były dla mnie męczące, a czasem i komiczne, kiedy Bułgarzy podkreślali swoje zasługi

Ostatnio edytowane przez fakmak : 04-06-2016 o 17:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-19-2012, 23:38
Aliszja's Avatar
Aliszja Aliszja jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

SCS zajęcia proste i na pewno rozwijające, ale jak dla mnie powinien być scs w ramach paru wykładów, a nie jako oddzielny przedmiot. Co ciekawe nie którzy Rosjanie mówili, że mają scs normalnie w szkole.

Ostatnio edytowane przez fakmak : 04-06-2016 o 17:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-21-2012, 17:08
jalubie jalubie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś SCS był też na filologii polskiej jako obowiązkowy przedmiot, bo w końcu ktoś kto zna język, musi wiedzieć, jakie są jego korzenie, i było to normalne... Teraz już rzadko się to spotyka, u nas np. na polonistyce SCSu nie ma. Niby taki męczący przedmiot i zmora studentów, no ale szkoda, żeby zniknął zupełnie, a przy cięciach programowych to nigdy nic nie wiadomo. U mnie kiedyś był rok SCSu, teraz jest semestr, a przy układaniu nowych siatek pojawiły się pomysły, żeby w ogóle go nie było.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.