Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-03-2018, 22:22
IrishCitizen2018's Avatar
IrishCitizen2018 IrishCitizen2018 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Formalne wykształcenie a praca jako tłumacz

Zastanawia mnie ilu z was ma formalne wykształcenie w obszarze tłumaczeń (ukończone studia I i II stopnia czy też podyplomowe) oraz czy miało to realny wpływ na znalezienie sensownej pracy na aktualnym polskim rynku pracy. Ze względu na brak kwalifikacji do uwierzytelniania oficjalnych dokumentów nie ma bowiem realnej szansy konkurowania z tłumaczami przysięgłymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-06-2018, 10:53
karrazg karrazg jest offline
Kumotr

Domyślnie

Odświeżam i podpinam się pod to pytanie.

Cytat:
Zamieszczony przez IrishCitizen2018 Pokaż post
Ze względu na brak kwalifikacji do uwierzytelniania oficjalnych dokumentów nie ma bowiem realnej szansy konkurowania z tłumaczami przysięgłymi.
Zgadzam się z tym powyższym, wszędzie potrzebne ukończone studia i papierki, papierki, papierki.

Ja osobiście nie mam wykształcenia w tym kierunku, ale dopiero zaczynam swoje przygody i uważam, że wszystko przede mną. Nie ma co się zniechęcać, jeśli nam bardzo zależy na danej pracy czy tłumaczeniu danego języka. Dużo pracy przede mną, ale lubię wyzwania, więc póki co jestem nastawiona pozytywnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-06-2018, 11:57
tetrus99 tetrus99 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się. Uważam, że wykształcenie jest ważne, ale nie powinno stanowić głównego kryterium. To rynek zweryfikuje, czy ktoś jest dobry czy nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2018, 20:55
aniaryder aniaryder jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja nie posiadam wyształcenia lingwistycznego, ale władam językiem angielskim biegle. Po rozpoczęciu pracy/studiów z tłumaczeń przekonałam się, że znajomość jezyka to jedno, a predyspozycje do wykonywania zawodu tłumacza to coś zupełnie innego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.