Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-14-2017, 16:38
camilly camilly jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na busuu.com można uczyć się polskiego jako języka obcego. Nie wiem jak tu jest z poziomem, jeśli chodzi o niemiecki czy angielski jest dobrze. Polecam, bo jest tam dużo interaktywnych ćwiczeń i nauka, przynajmniej dla mnie, była frajda. Są nagrania z wiadomości, Deutsche Welle, na temat których trzeba się wypowiedzieć i native speakers Cię poprawiają.

Ostatnio edytowane przez nowicka.marta : 11-12-2018 o 14:07. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-12-2018, 14:32
atramk atramk jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jestem nauczycielem języka polskiego za granicą - tutaj praktycznie dla wszystkich język polski jest obcy. Może tylko kilkoro z moich uczniów mówi w domu po polsku.
Ja w nauczaniu podstaw korzystam głównie z "Krok po kroku", polecam materiały dodatkowe - mają plansze, gry językowe. Wykorzystuję też własne materiały.

Ostatnio edytowane przez EveAnne : 12-04-2018 o 19:54. Powód: brak polskich znaków, interpunkcja, jednozdaniowe akapity
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2018, 14:08
habr habr jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, że podręczniki dla różnych poziomów warto wybierać z listy do egzaminu: [url]http://certyfikatpolski.pl/dla-zdajacych/materialy-i-podreczniki/[/url]. Ze swojej praktyki uczenia się języka polskiego chciałabym poradzić:
1) na poziomie początkującym łączyć "Hurra! Po polsku 1-2" i "Polski krok po kroku" z innymi materiałami, jak to robiła moja korepetytorka, zwłaszcza z ćwiczeniami gramatycznymi. Dla treningu słownictwa można używać np. "Słowa i słówka" (M. Szelc-Mays);
2) na wyższych poziomach korzystać z podręczników Elżbiety Zarych "Przejdź na wyższy poziom (B2/C1)" i "Język kluczem do kraju (C1/C2)". Pracuję z tym drugim. Według mnie są tam cudowne teksty do przedyskutowania, ćwiczenia ze słownictwa. Przed tymi książkami można używać "Hurra! Po polsku - 3" w kombinacji z innymi materiałami, np. "Pisać jak z nut". Dla pracy z leksyką też radzę "Od słowa do słowa toczy się rozmowa" (P.E. Gębał) i "Słownictwo polskie w ćwiczeniach dla obcokrajowców" (A. Seretny). Warto moim zdaniem korzystać ze zbiorów zadań do egzaminu: [url]http://certyfikatpolski.pl/dla-zdajacych/zbiory-zadan/[/url].

Ostatnio edytowane przez EveAnne : 12-04-2018 o 19:57. Powód: błędy gramatyczne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2018, 19:43
brozyna7's Avatar
brozyna7 brozyna7 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

W mojej wspólnocie jest Koreańczyk, który uczy się polskiego, wszyscy starają się mu w tym pomagać. Dla niego bardzo trudne jest często wymówienie w miarę zrozumiale słów. Natomiast uczenie go jest o tyle problematyczne, że poza ojczystym językiem umie jeszcze w stopniu średniozaawansowanym angielski i niemiecki, więc uczenie go wygląda tak, że skacze się po trzech językach, a z czym mamy problem tłumaczymy z użyciem słownika. Generalnie niesamowita frajda
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2018, 21:45
RoksanaCyjak RoksanaCyjak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Internet to skarbnica wiedzy. Myślę, że jak wpiszesz w googla to czego szukasz, o jakie zadania dokładnie chodzi to znajdziesz coś w sam raz dla siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2018, 15:03
givemereason givemereason jest offline
Kumotr

Domyślnie

W ramach wolontariatu prowadziłam indywidualne i grupowe zajęcia z polskiego w ośrodku dla uchodźców - pracowałam głównie z Czeczenami/Inguszami/Dagestańczykami. Moimi uczniami były głównie dzieci, przeważnie rosyjskojęzyczne, co z jednej strony pomagało (ułatwiało komunikację), z drugiej utrudniało (jeśli umiały już pisać/czytać po rosyjsku, nauka "naszych" liter bywała utrudniona), jednak postępy podopiecznych sprawiały mi ogromną satysfakcję!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.