Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-19-2013, 13:53
aga004 aga004 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A ja polecam program na android, do ściągnięcia w google play - ColorDict. Potem ściągasz bazy słownikowe np. z chomikuj i masz kilka naprawdę świetnych słowników w jednym. Bardzo bardzo przydatne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-11-2019, 19:46
kingazyg kingazyg jest online
Kumotr

Domyślnie

Najczęściej stosuję zasadę ograniczonego zaufania i sprawdzam czy terminy z moich ulubionych słowników: pons, wordreference, reverso zgadzają się z definicją podaną przez RAE. Na proz.com natomiast można znaleźć wielką bazę terminów specjalistycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-11-2019, 21:09
laura6 laura6 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja używam wordreference, jest całkiem spoko
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2019, 20:46
PatrycjaG PatrycjaG jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja często korzystam z linguee.pl, bo pokazuje konkretne tłumaczenia z kontekstem, ale raczej w wersji hiszpańsko-angielskiej, bo jest bardziej rozbudowana i dokładniejsza niż polsko-hiszpańska. Bardzo dobrze się sprawdza w tłumaczeniu nazw własnych i sformułowań prawniczych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2019, 19:14
blancheneige blancheneige jest online
Kumotr

Domyślnie

Przyznam, że linguee, jest bardzo przydatny, ale potrafi być też zgubny. Dowiedziałam się o tym na przedmiocie Traducción de lenguajes especializados: economía y derecho. Robiliśmy tłumaczenia z angielskiego na hiszpański i na odwrót, i w bardzo wielu przypadkach tłumaczenia, które pojawiały się w linguee nie były tymi w 100% trafnymi.

Z tego powodu udało mi się znaleźć inny, bardzo przydatny słownik, szczególnie polecam go osobom pracującym z tekstami specjalistycznymi: [url]https://www.proz.com/search/[/url] Możemy znaleźć tam zarówno pojedyncze słowa jak i całe specyficzne frazy używane w dokumentach prawnych itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.