Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-28-2018, 13:06
PatrycjaG PatrycjaG jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A co myślicie o "The Big Bang Theory" przetłumaczonej jako "Teoria Wielkiego Podrywu"? Polski tytuł nie zawiera w sobie takiej gry słownej jak angielski, ale z drugiej strony nie mogę wpaść na lepsze tłumaczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2019, 22:18
PAWKUL PAWKUL jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez PatrycjaG Pokaż post
A co myślicie o "The Big Bang Theory" przetłumaczonej jako "Teoria Wielkiego Podrywu"? Polski tytuł nie zawiera w sobie takiej gry słownej jak angielski, ale z drugiej strony nie mogę wpaść na lepsze tłumaczenie.
Według mnie, to jest dobre tłumaczenie. Oczywiście, nie jest tak zgrabne jak oryginał, ale i tak działa. Nawiązuje do teorii wielkiego wybuchu, ale zawiera ten podryw.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-04-2019, 14:33
AgnieszkaStr AgnieszkaStr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Money Monster jako Zakładnik z Wall Street niezbyt do mnie przemawia. Zaważyłam jednak, że ostatnio tytuły, zwłaszcza seriali, nie są tłumaczone. Byłam ciekawa, jak w polskiej wersji będą brzmiały House of Cards i [i]Narcos[i] i spotkałam się z rozczarowaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2019, 00:34
Łania Łania jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez PatrycjaG Pokaż post
Kiedyś też się nad tym zastanawiałam, ale doszłam do wniosku takiego jak PAWKUL, że całkiem dobrze im się udało ubrać tę grę w polskie słowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.